[Problem]Problem z Włączaniem Systemu Windows XP Proffesional

Witam.Ostatnio siedziałem sobie na komputerze. Po jakimś czasie Odłączono mi prąd. Teraz, gdy włączam komputer chodzi jakoś podejrzanie ciszej, niż wcześniej. Pokazuje się screen z przyciskiem, pod jakim jest BIOS. Potem wyskakuje Black Screen i Biała kreska. I dalej już nic się nie dzieje. Niedawno pokazywało komunikat : [quote]"reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"[/quote] a teraz nic, tylko ta kreska. Nawet nie odpala mi płyt przy starcie, a zmieniałem w ustawieniach BIOS'a, że jako pierwsza startowała płyta. Teraz jako pierwszy staruje dysk, ale nic z tego. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Odpowiedzi: 1

[quote=Maki.]Ostatnio siedziałem sobie na komputerze.[/quote] Rozumiem, że to taka gwara młodzieżowa i nie należy tego traktować dosłownie ? [quote=Maki.]... Teraz, gdy włączam komputer chodzi jakoś podejrzanie ciszej, niż wcześniej.[/quote] Widocznie coś nie pracuje (dysk? wentylator? zasilacz? - o tyle łatwo sprawdzić, że z zasady pamięci, procesor i płyta główna nie wydają z siebie żadnych odgłosów) [quote=Maki.]... Teraz jako pierwszy staruje dysk, ale nic z tego. Proszę o pomoc.[/quote] Guzik startuje - bo jakby startował - to by ... startował. Domyślam się że BIOS ci wykrywa dysk, i tyle. Zacznij od załadowania domyślnych ustawień BIOSu. Jeśli to nie pomoże - powyciągaj wszystko co się da z komputera, i złóż od nowa wkładając po kolei - zasilacz, pamięci, kartę grafiki, dysk, napęd optyczny, i resztę urządzeń (w tym peryferia). PS. ponieważ post ma się nijak do Windows XP - przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.
Veers
Dodano
20.08.2011 03:23:46
Maki.
Dodano:
19.08.2011 19:08:30
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1