Problemos z siecią

Cześć!

Mam w domu trzy kompy.
Na pierwszym win xp pro, drugim 98 se, a na ostatnim win 95.
Zainstalowałem protokoły itp. na wszystkich kompach.
Uruchomiłem u siebie (win xp pro) narzędzie konfiguracji sieci (jak to
ładnie brzmi :))).
Zapytał mnie się czy uruchomić go na wszystkich kompach, powiedziałem tak i
zrobiem to.
Próbuję zamapować dyski i nic, nie widzi dysku. Było Ok ale jak ja miałem
Win 98se.
Co zrobić?
Aha karta, na moim Realtek 100mbs i reszta realtek 10mbs.

Jack

Odpowiedzi: 20

Co zrobić by sieć lokalna działała.
1. dokonano wpis do rejestru Win2000_PlainPassword.reg
2. Usunięto firewalla
3. Usunięto konto gościa jak pisano przedemną

Serwer jest providera postawiony na linuksie.
Mój komp na WinXP/Win98SE ani na 1. ani na 2. systemie sieć lokalna nie działa.
A Internet działa bez problemu. Jest wielu urzytkowników. Ja nikogo nie widze przed i po wykonaniu w/w czynności.
Moźe trzeba coś jeszcze zrobić... moźe reinstalacja systemów.
Prosze o szybką odpowiedź.
Z góry THX.
JACKoH
Dodano
06.09.2002 18:19:24
koziar:
Mam oczywiście włączone konto gościa.

Czasami włączenie konta Gość nie wystarcza.
Narzędzia administracyjne –> Zasady zabezpieczeń lokalnych –> Zasady lokalne –> Przypisywanie praw uźytkownika –> Odmowa logowania w trybie wsadowym musisz stąd usunąć Gość i powinno działać.
Paweł Piskorz
Dodano
22.08.2002 14:29:54
Sory.Nie spojrzałem na daty.Widze źe juź po zawodach. :oops:
koziar
Dodano
10.08.2002 01:05:56
Zbor nie masz racji.Ja mam Xp Pro instalowanego z oryginalnej płytki ver.corp. i teź mam problem w sieci osiedlowej.Komputer jest widoczny i ja wszytkich widze, natomiast kolesie ,obojętnie czy mają 98 ,me czy xp nie mają dostępu do moich zasobów.Mam oczywiście włączone konto gościa.Dodam źe wśród trzech pc z xp tylko ja mam ten problem.Porównywaliśmy ustawienia ,niby jest tak samo a jednak.
koziar
Dodano
10.08.2002 00:37:45
Kupcie sobie a najlepiej sciagnijcie windowsa xp professional a nie kupujecie na gieldach krakowane przez kutas wie kogo i jakimi crackami home–y. To źe macie niby professional to wcale nie znaczy ze to jest rzeczywiscie professionall bo do zmiany homa w professionala potrzebna jest podmiana 3 plików *.hiv
Jak sie ma oryginalnego pirata (czyli kopie oryginalnej plyty) to wszystko chodzi jak trzeba.
zbor
Dodano
06.08.2002 13:14:09
PawełT:
a umnie ten w spis nic nie zmienia


u mnie tez nie (duza siec osiedlowa, kilka podsieci, w mojej ok.20 komputerow. Widze 2–3)
A wlasciwie zmienil na jakies 10 minut, po czym i ja przestalem byc widoczny i mnie przestali widziec.
Ale mimo ze ich nie widze mam dostep do udostepnionych zasobow (\nazwa)
reed
Dodano
04.08.2002 13:46:28
a umnie ten w spis nic nie zmienia
PawełT
Dodano
04.08.2002 11:56:48
Nie rozumiem dlaczego właczasz konto goscia, ja stosuje tylko zwykłe udostepnienie ewentualnie z przydziałem praw do udostepnianych kataloguw i jest ok. Konto goscia mam zawsze wyłaczone.
zbor
Dodano
11.07.2002 17:26:35
Za dlugi watek aby tu pisac. Wpisalem haslo EnablePlainTextPassword w wyszukiwarce na stronie microsoftu.
Zgadzam sie z Toba ze wpis ten rozwiazuje problem w pewnych przypadkach ale caly czas nie mam jak tego przeanalizowac. Testowalem juz rozne konfiguracje i nic. Tzn. mam 2 kompy jeden xp drugi 98 laczek skrosowana skretka dodaje na xp np. uzytkownika test z haslem test uzytkownik z 98 wchodzac na xp podaje te dane jest ok. Odblokowywuje konto goscia uzytkownik wchodzi. Wiec pomimo ze teorie przeczytalem sam wiesz jak sie ma to daleko do praktyki. Moze wyjdzie mi gdzies ten problem.
mrsit
Dodano
11.07.2002 09:19:56
I co ?
zbor
Dodano
10.07.2002 19:49:29
dzieki :D Juz sobie doczytalem co to dokladnei jest i kiedy jest potrzebne
mrsit
Dodano
09.07.2002 14:43:25
Jeśli ci cos powie ten wpis do rejestru konfiguruje ustawienia sieci
Mozesz go pobrac z ftp://internauta.legnica.pl/regedit/Win2000_PlainPassword.reg i pamietaj o przeładowaniu kompa nawet w xp–ku ! i ewentualnie wyłacz firewalla xpkowego jesli firewall xpkowy z domyslna konfiguracja bedzie wlaczony na nawet regedit nie pomoze:)
zbor
Dodano
09.07.2002 14:14:37
A mnie tak bo neprawde działa pozatym skad mozesz wiedziec ze osoba instalujaca siec nie dodala zadnego wpisu do rejestru masz zwyczaj przeszukiwania rejestru w poszukiwaniu wpisow regedita a moze obawiasz sie wizyty panów w czarnych płaszczach z polskiego oddzialu microsoftu ( bo nie sądze źeby BILL się fatygował:))

podaj emaila do prześle ci ten wpis do sobie go przealalizujesz i ewentualnie odpalisz. Sposób podawy przezemnie jest moze i nieznany ale na pewno najprostrzy i najskuteczniejszy bo chosbus rypał sie z ustawieniami sieci to według mojej wiedzy bez regedita nie bedzie sieci (jesli systemy na kompach w twojej sieci nie sa takie same ,teoretycznie 2000,nt,xp to zawsze entek ale to tylko teoria))i stąd tele pytań o siec na tym forum :)
zbor
Dodano
09.07.2002 13:38:53
Wielokrotnie widzialem kompy dzialjace w sieci w takich jak wyzej wspomniana konfiguracja bez zadnych wpisow do rejestrow stad zaciekawilem sie co ten wpis robi – czy jest to jakas nieudokumentowana funkcja ? Cos ten wpis powoduje przeciez i sama odpowiedz ze wtedy zadziala mnien nie satysakcjonuje :lol:
mrsit
Dodano
09.07.2002 09:05:30
Wielokrotnie widzialem kompy dzialjace w sieci w takich jak wyzej wspomniana konfiguracja bez zadnych wpisow do rejestrow stad zaciekawilem sie co ten wpis robi – czy jest to jakas nieudokumentowana funkcja ? Cos ten wpis powoduje przeciez i sama odpowiedz ze wtedy zadziala mnien nie satysakcjonuje :lol:
mrsit
Dodano
09.07.2002 09:05:30
A co tu wyjaśniać odpalasz plik rejestru robisz restart kompa i po sprawie
zbor
Dodano
08.07.2002 18:58:03
zbor:

PO PIERWSZE I OSTATNIE NA WINDOWS XP PRZEBA ODPALIĆ WPIS DO REJESTRU DLA WINDOWS 200 Win2000_PlainPassword ( POPULARNIE LECZ MYLNIE ZWANY REGEDITEM) PRZEŁADOWAĆ XPKA


To ciekawe mozesz to szerzej wyjasnic... Z tym sie jeszcze nie spotkalem choc troszke sprzetu w roznych konfiguracjach sieciowych widzialem.

P.S.
I gdybys mogl nie krzyczec. Duze litery = krzyk. :D
mrsit
Dodano
08.07.2002 09:47:14
ZAMIAST PLEŚĆ GŁUPSTWA LEPIEJ NAPISAŁBYŚ ŻE BAWIŁES SIE I SOM JAKIEŚ ZASADY

PO PIERWSZE I OSTATNIE NA WINDOWS XP PRZEBA ODPALIĆ WPIS DO REJESTRU DLA WINDOWS 200 Win2000_PlainPassword ( POPULARNIE LECZ MYLNIE ZWANY REGEDITEM) PRZEŁADOWAĆ XPKA SPRAWDZIĆ CZY NIE JEST WŁACZONY FIREWALL JESLI JEST WYŁĄCZYĆ GO

PO TEJ OPERACJI KOMP Z XPKIEM BEDZIE WIDOCZNY W SIECI I XPEK BEDZIE WIDZIAŁ WSZYSTKIE KOMPUTERY
zbor
Dodano
06.07.2002 20:22:37
ZAMIAST PLEŚĆ GŁUPSTWA LEPIEJ NAPISAŁBYŚ ŻE BAWIŁES SIE I SOM JAKIEŚ ZASADY

PO PIERWSZE I OSTATNIE NA WINDOWS XP PRZEBA ODPALIĆ WPIS DO REJESTRU DLA WINDOWS 200 Win2000_PlainPassword ( POPULARNIE LECZ MYLNIE ZWANY REGEDITEM) PRZEŁADOWAĆ XPKA SPRAWDZIĆ CZY NIE JEST WŁACZONY FIREWALL JESLI JEST WYŁĄCZYĆ GO

PO TEJ OPERACJI KOMP Z XPKIEM BEDZIE WIDOCZNY W SIECI I XPEK BEDZIE WIDZIAŁ WSZYSTKIE KOMPUTERY
zbor
Dodano
06.07.2002 20:22:37
Z moich dosc doswiadczen z sieciami a troche sie tym bawilem nie ma zadnej reguly przy konnfiguracji xp i win98/95 w sieci. Potwierdzaja to takze inne posty na forum. Osobiscie zrobilbym tak:
1. najpierw potestowalbym np pingiem czy siec na 100% dziala i nie ma opoznien.
2. potem podpinal kompy najpierw 98 potem 95 i testowal kiedy sie widza lub nie.

Generalnie problem tkwi w tym ze xp jest systemem typowo sieciowym a w 95/98 siec stanowi dodatek. Bardzo czesto np pomimo ze siec dziala nic nie widac w otoczeniu sieciowym wtedy musisz kompletnie reinstalowac siec pod 98/95 co ciekawsz czesto do innego kompa mozna sie dostac przez 'znajdz komputer' pomino ze go nie widzisz w otoczeniu sieciowym.
mrsit
Dodano
04.07.2002 09:06:46
Jack
Dodano:
03.07.2002 21:35:37
Komentarzy:
20
Strona 1 / 1