Problem ze startem komputera

Mam spory problem z moim komputerem. Otóż jakiś miesiąc temu, po formacie i ponownej instalacji Win XP, komputer zaczął się dziwnie zachowywać. Konkretniej - zaczął zawieszać się podczas startu (przed ukazaniem się planszy z logiem Windows i paskiem postępu). Różnie z tym bywało (czasem zero problemów, czasem Windows startował dopiero po 20 twardym restarcie). Niestety, stary dysk padł. Kupiłem więc nowy, zainstalowałem Win. Problem niestety powrócił. Dysk jest sprawny, pamięć RAM, zasilacz i inne podzespoły też. Na płycie (Gigabyte GA7VA-SFS) nie ma żadnych spuchniętych kondensatorów. Dodam też, że gdy uda się w końcu poprawnie odpalić komputer nie ma z nim żadnych problemów, wszystko działa jak powinno. W czym tkwi problem? Jak to naprawić? Podmieniałem zasilacz, pamięć i kartę graficzną - nie pomogło. Resetowałem BIOS (zworki na płycie) - nie pomogło. Wymieniłem taśmy - nie pomogło. Gigabyte GA7VA-SFS Sempron 2200+ Fortron 400W Radeon 9800 256MB RAM WIN XP SP3 Z góry dzięki za pomoc!

Odpowiedzi: 8

Czyli mozemy wykluczyc ze jest to system/oprogramowanie (system nawet jakos czysty swiezo po instalce tak sie zachowuje?)
Ukey
Dodano
23.02.2009 22:15:48
Przepraszam, że nie odpisywałem. Niestety, system nie chce się włączyć nawet w trybie awaryjnym (pojawia się migający myślnik i komputer przestaje reagować). BSODów nie wyświetla. System instalowałem z dwóch płyt (moja - Win XP SP2 i kolegi, czysty XP) - nie pomogło. @Razorek - Tak, jest to dysk ATA (Samsung SP1654N).
mnik1
Dodano
23.02.2009 17:18:26
Jesli system uruchamial by sie awaryjnie normalnie to znaczy ze wina jest po stronie sterownikow :P jesli dalej nie to znaczy ze sprzetu. System awaryjny uruchamia sie bez sterownikow i innych zbednych rzeczy, wiec mozna zweryfikowac co jest nie tak .
Ukey
Dodano
22.02.2009 13:44:48
@Ukey chyba chciałeś powiedzieć że po stronie hardware'owej. Ogólnie jak się coś ze sprzętem działo to były BSODy, a teraz kolega nic o tym nie pisze...
Razorek
Dodano
22.02.2009 10:54:43
A w systemie awaryjnym uruchamia sie nromalnie ? Jesli tak to jest to wina sterownikow a jesli nie przyczyna nie lezy raczej po stronie softowej.
Ukey
Dodano
22.02.2009 00:51:26
Skoro chodziło przez tak długi okres czasu na starym BIOSie to dlaczego miał by być winny? Ja bym sobie zadał pytanie jakie sterowniki są ruszane na początku startu systemu. Mogą to być sterowniki od dysku twardego, o którym kolega nam mało wspomniał. Myślę jednakże że nie jest to dysk wymagający sterowników (ATA, prawda?). Takimi wywodami to świąt byśmy skończyli. Dlatego polecam jak już się system uruchomi, po niezliczonej ilości twardych restartów zrobić jakimś programem typu Driver Detectiv czy jak go zwał test zgodności sterowników. Myślę że jak by to była wina instalacji systemu, bo jeśli to by wywalało podczas niej jakieś śmieszne błędy typu:"Nie można skopiować pliku..." no ale oczywiste mogę się mylić.
Razorek
Dodano
21.02.2009 21:59:57
Sprawdz czy wszyla moze nowsza wersja Biosu. Jesli tak to wgraj i zobacz czy cos pomoglo. Jesli nie to faktycznie zainstaluj system z innyj plyty , lub wgraj inny system.
Ukey
Dodano
21.02.2009 16:25:28
Miałem kiedyś taki przypadek: Trochę dziwnie to rozwiązaliśmy, ale zadziałało. Płyta z instalką systemu wzbogaciła się o kilka rysek, w efekcie - wyszły jakieś dziwne błędy przy instalacji systemu. Wróciliśmy do formatu, ale z mojej płyty. I problemy zniknęły. Podejrzewam, że u Ciebie jednak to nic nie da, chociaż przyczyna problemu też wynika z reinstalowania systemu - niezależnie od dysku twardego.
XanTyp
Dodano
21.02.2009 15:59:39
mnik1
Dodano:
21.02.2009 12:49:42
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1