problem ze startem 98

Mam problem z Win98. Podczas właczania kompa wchodzi mi od razu w Kontroler Rejestru –Microsoft (Naprawienie C:WINDOWS\SYSTEM.DAT 1)szukanie prawidłowego klucza Rejestru 2)sprawdzanie struktury Rejestru 3)Przebudowywanie rejestru systemu)
Nie mogę nic z tym zrobic ani wejsc w tryb awaryjny, w BIOS, instalacja Nowszego WIN 98SE tez nic nie dala, Jest to bardzo uciazliwe, bo chodzi to na starym sprzecie, wiec kazdy restrt trwa ok 20min !!!
JAK jak sie tego pozbyć..

Odpowiedzi: 5

Odpowiem na to pytanie "neutralnie", jak zreszta zawsze staram sie odpowiadac o instalowany soft:
– niektorzy uwazaja Win98SE za stabilniejszy od Win98, czego nigdy nie mialem okazji doswiadczyc. Od "zawsze" uzywam Win98 na starym juz laptopie i nie mam z nim klopotow. Ostatnia instalka poszla w 2003 roku i system stoi do dzisiaj.
Win 98SE de facto rozni sie miedzy innymi od "starego" Win98 tym, ze posiada mozliwosc udostepnienia internetu innym komputerom. To natomiast przy mnogosci software'u dedykowanego tej wlasnie potrzebie, IMO wcale nie wplywa na jego "wyzszosc" nad swoim starszym poprzednikiem.

Co zrobisz, bedzie to Twoja integralna decyzja.
EL NINO
Dodano
09.08.2005 23:29:38
zrobilem tak jak napisales, czyli zmienilem w biosie zeby botowal cd–rom, czyli QRestore, i chyba poszlo.... :D Mam jeszce jedno pytanko czy warto zaktualizowacx do 98 SE? O XP nie ma mowy, z powodu ograniczen sprzetowych. Wielkie Dzieki za wskazowke
pancio
Dodano
09.08.2005 22:03:44
zrobilem tak jak napisales, czyli zmienilem w biosie zeby botowal cd–rom, czyli QRestore, i chyba poszlo.... :D Mam jeszce jedno pytanko czy warto zaktualizowacx do 98 SE? O XP nie ma mowy, z powodu ograniczen sprzetowych. Wielkie Dzieki za wskazowke
pancio
Dodano
09.08.2005 22:03:44
Zrobiles format, sciagnales boot disc, masz plyte QuickRestore a odpala Ci komunikat o nieprawidlowym dysku. Zmieniles boot w BIOSie ? Na floppy albo CD ?
EL NINO
Dodano
09.08.2005 21:42:47
oki, nie doczekałem sie na odopwiedz, więc wklepalem .....format c: Teraz mam inny problem, bo nie zdazylem utworzyc dyskietki startowej. na forum sa linki do bootdisk.com, sciagmalem nagralem i ....nic. Wyskakuje teraz (Nieprawidlowy dysk, Wymien dysk i nacisnij dowolny klawisz) Komp to staruszek COMPAQ Notebook 100, posiada plytke firmową z QuickRestore, ale ona tez jakos sie nie moze odplaic. Jak teraz ruszyc tą poczciwą maszynę :?:
pancio
Dodano
09.08.2005 21:35:28
pancio
Dodano:
09.08.2005 20:26:49
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1