problem ze stacja dvd prosze o pomoc!!!

kupilem komputer wraz z vista dwa miesiace temu i po tym czasie vista przestala mi odczytywac jakie kolwiek plytki, jak wrzuce plytke stacja dziala bo slysze jak kreci plytka i chyba nawet laser sie przesuwa a jak wcisne ikone stacji to wyskakuje mi komunikat wloz dysk i wysowa sie kieszen. co mam robic i w czym jest przyczyna tego problemu????

Odpowiedzi: 3

Wina nie leży w systemie windows ale w wadliwym napędzie, który nie potrafi odczytać płyty. Jeżeli nie włożysz do napędu żadnej płyty to po dwukrotnym kliknięciu tacka CD też się otworzy. Niestety, czytnik raczej do wymiany.
zerone
Dodano
11.06.2007 23:52:28
komputer to FUJITSU SIEMENS "SCALEO P" naped to jakis bez firmonwy w komputerze nazwana jest jako: PBDS DH-16A1P ATA Device, na kieszeni ktora sie wysowa pisze super multi no i DVD recorder. gdzie mam szukac tych sterownikow? bo plytki na ktorej mam Viste(orginal)tez nie widzi co mam robic?
migres
Dodano
11.06.2007 17:35:48
Co to za napęd? Może firmware siada i trzeba uaktualnić? Jeszcze jedna rzecz, nie wiem czy teraz nie walnę jakiejś głupoty, ale może producent udostępnia jakiś sterownik/program do poprawnej obsługi napędu w Viście?
Bobi
Dodano
11.06.2007 02:51:01
migres
Dodano:
11.06.2007 00:37:15
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1