Problem ze skanerem po reinstalacji XP

Po reinstalacji XP skaner HP Scanjet 3500c nie chce się uruchamiać. Oprogramowanie zainstalowało się poprawnie. Niby wszystko jest OK ale jak klikam na ikonę HP Director, to nic się nie dzieje. Co jest grane? Miał ktoś podobny problem?

Odpowiedzi: 6

Z Operą poradziłem sobie bez problemu wg Twoich wskazówek. Wielkie dzięki, Ucho!
footman
Dodano
04.08.2009 14:00:42
Mam. 1) Odinstaluj Operę 2) Przejdź do folderu C:\Documents and settings\Twój login\Dane aplikacji (folder ukryty!) 3) poszukaj tam katalogu Opery (może jako Mozilla) i wykasuj go (ale uważaj bo w środku Firefox może być, a tego nie kasuj :lol: ) 4) Zainstaluj ponownie Operę
Ucho
Dodano
03.08.2009 00:39:31
No coż, zrobiłem wszystko jak sugerowałeś (dodałem zapis w kategorii zmiennych użytkownika, a nie zmiennych systemowych) ale bez rezultatu. W desperacji podłączyłem skaner jeszcze raz na innym kompie i tu ... niespodzianka: nie działa (identyczne objawy). Mój wniosek jest taki: problem jest z urządzeniem, a nie z komputerem czy oprogramowaniem. Dlaczego wcześniej działał na innym kompie? Nie wiem. Być może to jakaś usterka postępująca. W każdym razie teraz skaner jest już załatwiony na amen. Szukam drugiego takiego samego na aukcjach, bo urządzenie, gdy chodziło, podobało mi się. W każdym bądź razie dziękuję za wskazówki. Ponieważ masz status eksperta, to podzielę się z Tobą jeszcze jednym problemem. Tym razem chodzi o Operę. Po reinstalacji systemu i ponownym zainstalowaniu Opery, sprawia mi ona pewne problemy z prawidłowym wyświetlaniem niektórych stron (szwankuje rozmieszczenie treści). Na tym samym kompie mam też Firefoxa i IE (aktualne wersje) i obie te przeglądarki poprawnie wyświetlają to, co Opera wyświetla źle. Dodam, że identyczna wersja Opery na innych kompach poprawnie wszystko wyświetla. U mnie odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Opery nic nie dało. Prawdopodobnie standardowa procedura odinstalowująca nie usuwa wszystkiego do końca. Czy masz jakiś pomysł jak się uporać z takim problemem?
footman
Dodano
02.08.2009 17:18:26
[quote=footman]Oprogramowanie zainstalowało się poprawnie. Niby wszystko jest OK ...[/quote] Nie jest OK, bo komp nie widzi skanera. Trochę zgłupiałem po kolejnym Twoim poście, ale do rzeczy: - odinstaluj jeszcze raz stery i oprogramowanie do czysta, a potem.. - PPM na Mój komputer>Właściwości>zakładka Zaawansowane> przycisk Zmienne środowiskowe>Nowa - w Nazwie zmiennej wpisz devmgr_show_nonpresent_devices - w Wartość zmiennej wpisz 1 - pozatwierdzaj klikając OK i OK Wejdź do Menadżera urządzeń>Widok>Pokaż ukryte urządzenia Poszukaj poprzednich instalacji skanera i wywal wszystkie do czysta Restart kompa i instalacja skanera jeszcze raz WEDŁUG INSTRUKCJI ! Daj znać jak pojszło :lol: Źródło pomysła z "Windows XP Hacks" , autor O'Rilly. A tak na marginesie to podłączaj do sprawnego portu USB coby się nie okazało, że ja tu się wywnętrzam, a port zwalony...po prostu...
Ucho
Dodano
28.07.2009 02:01:18
Niestety, nic nie pomaga. Odinstalowałem, zainstalowałem, robiłem różne hocki klocki i nadal przy próbie odpalenia przez Panel sterowania / Skanery i aparaty fotograficzne / HP Scanjet 3500c series + prawy klawisz myszy i "Pobierz obraz przy użyciu kreatora skanera" otrzymuję komunikat: "Komputer nie może wykryć skanera ...". Chyba poproszę Cię o tego jeszcze jednego "pomysła".
footman
Dodano
27.07.2009 23:23:48
Tu nie ma co gdybać tylko przeinstaluj na nowo stery i oprogramowanie (tzn. odinstaluj wszystko > zrestaruj kompa > przeczyść rejestr np. RegCleanerem czy tam innym > zrestartuj jeszcze raz i zainstaluj na nowo wg. instrukcji ). Usuwając stery sprawdź, czy w Menadżerze urządzeń po kliknięciu na opcję Widok>Pokaż ukryte urządzenia nic tam nie zostało. Chodzi o to, żeby u HP nie podłączać skanera, aż do czasu monitu. Chyba, że w tym modelu jest odwrotnie. Jeżeli nie pomoże to mam jeszcze jednego pomysła :lol:
Ucho
Dodano
25.07.2009 15:02:01
footman
Dodano:
23.07.2009 14:43:01
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1