Problem ze S.T.A.L.K.E.R - Shadow of Chernobyl

Od paru dni mam gre S.T.A.L.K.E.R - Shadow of Chernobyl już się cieszę z nowego nabytku :) a tu zonk :( a mianowicie grafika począwszy od nieba - ptakach, a skończywszy na gałęziach i liściach drzew rozmazuje się przy każdym ruchu postaci gdy postać stoi nieruchomo to ustatkowuje się wszystko poza ptakami co wyglądają jak bardzo długie latawce :) niestety nie wiem od czego to jest i co mam zrobić. Mój komp to: AMD Athlon 2500+ Barton 1GB RAM (dual) GEIL Grafa Asus 6800GT Płyta główna Epox 8RDA3 Grę mogę dać zarówno na max detale jak i min efekt jest taki sam, gra chodzi płynnie przynajmniej na początku bez jakiś wielkich zadym nieraz zwolni na 2-3 sec ale to chyba wczytywanie. Proc, grafa itp. czy podkręcona czy nie efekt ten sam :( nic się nie grzeje wszystko ma temp. normalna w tego typu sytuacji. I nie wiem czy to jest jakiś błąd gry czy może moja grafa ma coś co nie pozwala w tą grę grać lub też czy stery od grafy są złe, co do sterów to nie mam możliwości sprawdzenia i zmienienia ich gdyż aktualnie gram w Obliviona i mam specjalnie pod tę grę ustawione wszystkie sterowniki. Jeżeli miał ktoś podobny problem nie koniecznie w tej grze i wie jak go rozwiązać bądź rozwiązał go to niech napiszę.

Odpowiedzi: 4

Nie długo ma wyjść drugi patch który ma zawierać konwerter savów. Jak ja wgrałem patch to naszczęśćie byłem dopiero na początku gry, ale rozumiem ciebie - też nie chciałoby mi się przechodzić sporej części gry na nowo. Wracając do problemu to dotyka on geforceów serii 6, nowsze sterowniki ponoć to naprawiają. Ja tego nie moge potwierdzić osobiście (GF 7) ale jeżeli będziesz chciał sprawdzić czy to pomoże to tutaj masz linki do odpowiednich sterowników. Post: [b]Skybox Hall of Mirrors Effect (Duplicating Horizon Objects)[/b] [url=http://www.gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr&thm_page=1&thm_id=6189&page=2&sec_id=12#83692]>>KLIK<<[/url]
SLAY3R
Dodano
07.05.2007 21:45:06
O tym F12 nie miałem pojęcia w sumie przyznaję się bez bicia że ani instrukcji obsługi gry ani też układu klawiszy nie czytałem gdyż wychodzę z założenia że gra raczej nie różni się sterowaniem zbyt wiele od jej podobnych, a klawisze wychodzą w grze czy to w 'samouczku' czy to jak się gra i nagle się czegoś szuka np. jak włączyć latarkę to wciskam każdy klawisz aż się włączy :) z drugiej strony instrukcji nie czytam gdyż fajnie jest się nieraz pomęczyć nie umiejąc czegoś zrobić lub też nie wiedzieć do czego dana rzecz służy no ale to takie moje podejście do gier :). [quote]Patcha 1.0001 wgrywałeś? - Może coś to da, tylko tu uwaga - savy z wersji 1.0 przestaną działać ;/[/quote] Co do Patcha to nie wgrywałem go, zainstalowałem po prostu to co było na płycie. Druga część zdania mnie zmartwiła :( czyli raczej zostanę przy trybie okienkowym co prawda długo w grę nie grałem co by nie móc zacząć grać od nowa, ale z doświadczenia wiem że jeżeli bym tak zrobił to złapała by mnie "nuda" wszak będę robił od początku wszystkie misje które w sumie nie dawno zrobiłem i to nie to samo co powrót do gry po np. roku przerwy :) więc póki co zostanę z trybem okienkowym. Jeszcze raz wielkie dzięki za szybką pomoc i rozwiązanie problemu.
Mampir
Dodano
07.05.2007 19:21:15
Screena nie mogę zrobić gdyż gra nie pozwala :-( Tak od razu po instalacji tak jest jak i nic nie modyfikowałem. Co do trybu okienkowego musze przyznać że pomogło od razu gra zaczęła ładnie chodzić tzn. niebo nie wygląda jak na np. starych LCD gdzie np. obrót w lewo bądź prawo był bardzo wolno odświeżany i powstawał efekt "ducha". Ale w takim razie moje pytanie jeżeli już wiemy że gdy uruchomię grę w oknie, a nie na pełnym ekranie wszystko działa dobrze to czy mogę coś zrobić co by gra była na pełnym ekranie, ale "niby w trybie okienkowym" czy musze jednak widzieć kawałek pulpitu tzn. pół paska zadań :-( :-) (no i teraz ALT + TAB nie działa i nie mogę wejść do windy jak coś musze zrobić :() ? p.s. Dzięki za podpowiedz z okienkiem sam bym na to nigdy nie wpadł (bo ja raczej jestem zwolennikiem dawania wszystkiego na maxa, a nie "pogarszania") teraz można jakoś grać aczkolwiek teraz to okienko :) ale i tak wielkie dzięki za tą pomoc.
Mampir
Dodano
06.05.2007 19:15:41
  • SLAY3R 07.05.2007 03:54:22

    Na ten problem natknąłem się jakiś czas temu przeglądając oficjalne forum gry, właśnie takim tymczasowym naprawieniem tego było włączenie trybu okienkowego. Nie pisało niestety wtedy co powoduje ten problem. Prawdopodobnie sterownik albo błąd w grze. Patcha 1.0001 wgrywałeś? - Może coś to da, tylko tu uwaga - savy z wersji 1.0 przestaną działać ;/ Jeżeli natknę się na jakieś nowe info o tym, to tu napiszę. Na forum gram.pl jest wątek pomocy technicznej STALKERA, może coś tam ci doradzą. [quote=Mampir]Screena nie mogę zrobić gdyż gra nie pozwala :-([/quote] Defaultowo F12 robi screenshota a zapisuje do: C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC\screenshots [quote=Mampir]Ale w takim razie moje pytanie jeżeli już wiemy że gdy uruchomię grę w oknie, a nie na pełnym ekranie wszystko działa dobrze to czy mogę coś zrobić co by gra była na pełnym ekranie, ale "niby w trybie okienkowym" czy musze jednak widzieć kawałek pulpitu tzn. pół paska zadań[/quote] Niestety taki urok trybu okienkowego :/

Możesz wrzucić screena? Odrazu po instalacji gry tak było? Nie modyfikowałeś plików konfiguracyjnych gry? Może to przez ustawienia sterowników, w razie możliwości sprawdż inną wersję. Uruchom grę w trybie okienkowym i zobacz jak będzie.
SLAY3R
Dodano
04.05.2007 22:51:05
Mampir
Dodano:
04.05.2007 19:31:31
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1