Problem - zacina się przy włączaniu

Witam. Mam problem z programem WORD. Korzystam z SO Windows 7 oraz Office 2000. Kiedy włączam program Word lub dokument w nim zapisany, pojawia się takie okienko startowe o licencji, prawach itd. i na tym zawiesza się jakby program, dalej się już nie otwiera. Nie odpowiada. Czytałem, że to może być problem z antywirusem (mam Avasta), próbowałem coś kombinować, ale niestety nie dało nic rezultatów. Proszę o pomoc.

Odpowiedzi: 7

Problem występuje na koncie administratorskim, więc uprawnienia tutaj nie mają nic do rzeczy. Przyczyną jest rzeczywiście brak zgodności. Próbowałem kilku opcji uruchamiania, ale niestety program stoi twardo przy swoim :D Wcześniej udawało mi się jakoś bez komplikacji z niego korzystać, ale teraz chyba zainwestuję w nowszą wersję. Dzięki za pomoc ;)
gadzie
Dodano
03.12.2011 16:48:45
Cóż - skoro na innym koncie działa - może to sugerować problem z uprawnieniami. Albo z brakującym trybem zgodności (spróbuj uruchomić Worda w trybie zgodności z Windows XP SP1 lub SP2). Oficjalnie Office 2000/XP nie współpracuje z Windows 7. Znam jednak przypadki, gdzie taka współpraca się jednak jakoś "nawiązuje" (choć zazwyczaj to Outlook odmawia współpracy). Czasem wystarczy odinstalowania niektórych dodatków (jak Office Bar). Generalnie jednak - reguły nie ma.
Veers
Dodano
03.12.2011 15:57:15
Odinstalowałem program i ponownie zainstalowałem, ale dalej brak rezultatów. Dodam, że na innym koncie mojego komputera działa normalnie wszystko.
gadzie
Dodano
03.12.2011 13:16:54
Umieścić odpowiedni nośnik w napędzie optycznym, i po uruchomieniu instalatora wybrać opcję "napraw". Względnie nie cackać się tylko po prostu uruchomić instalację.
Veers
Dodano
03.12.2011 12:28:12
A jak to zrobić?
gadzie
Dodano
02.12.2011 23:03:45
Żadnych funkcji w Wordzie nie mogę wyłączyć, bo on od razu po otworzeniu się zawiesza. Natomiast wyłączenie Avasta nic nie dało.
gadzie
Dodano
02.12.2011 16:59:01
  • Veers 02.12.2011 21:59:53

    [quote=gadzie]Żadnych funkcji w Wordzie nie mogę wyłączyć, bo on od razu po otworzeniu się zawiesza.....[/quote] Więc czemu nie zaczniesz od instalacji naprawczej Office ?

Wyłącz skanowanie makr (w opcjach Worda) i zobacz czy się polepszyło. Możesz też wyłączyć ochronę Avasta i sprawdzić jej wpływ na działanie Worda.
Veers
Dodano
02.12.2011 00:37:01
gadzie
Dodano:
01.12.2011 23:43:52
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1