problem z zasadami haseł w domenie Windows 2000

Witam, może ktoś z Was spotkał się z takim problemem.
Na serwerze Windows 2000 z Service Pack 4 mam zainstalowaną usługę Active Direktory.W drzewie użytkownicy i komputery usługi Active Directory zakładam nową jednostkę organizacyjną, do której przenoszę część użytkowników i komputerów.
Dla komputerów w tym kontenerze chcę wymusić bardziej rygorystyczne zasady haseł i blokowania konta (bardziej rygorystyczne niż dla pozostałych użytkowników podlegających pod zasadę Default Domain Policy), więc dla tej nowej jednostki organizacyjnej tworzę odrębną zasadę grupy.
Ustawiam zasady haseł i zasady blokady konta dla nowo założonej zasady grupy. Wpisuję na stacji roboczej Windowsem XP polecenie gpupdate i przestartowuję ją. Sprawdzam zasady zabezpieczeń lokalnych na stacji roboczej i niby wszystko jest ok. Zapisy w zasadach haseł i zasadach blokady konta zostały uaktualnione, ale nie działają. System na stacji roboczej nie blokuje konta użytkownika po odpowiedniej ilości wprowadzonych niepoprawnie haseł, nie wymusza zmiany hasła itd. Działają natomiast inne opcje ustawione w tej samej zasadzie grupy. Np. ukrycie opcji Uruchom, ukrycie właściwości pulpitu.
Sprawdzałem różne opcje dziedziczenia zasad, zastępowania. Nic nie pomaga i wydaje mi się że nadal w sprawach haseł działają zasady Default Domain Policy.
W zabezpieczeniach zasady grupy dodałem uprawnienia odczytu, zapisu i stosowania zasad grup dla komputerów i użytkowników, którzy są w tej jednostce organizacyjnej i nadal nic.
Może ktoś miał podobny przypadek i mi coś podpowie. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

ps. Sorry, że tutaj zamieszczam pytanie dotyczące serwera 2000, ale jestem nowy na tym forum i nie widziałem takiego linka.

 

Odpowiedzi: 0

user_pc
Dodano:
20.09.2006 12:13:20
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0