Problem z zalogowaniem się : VISTA

Witam serdecznie, Nie mogę zalogować się poprawnie na komputer z systemem Vista: 1. Komputer nie był instalowany przez mnie. Dotychczas korzystałem z konta zwykłego użytkownika (nazwijmy go "Franek"), które nie wymagało podawania hasła. Konto pozwalało na instalacje programów "jako administrator". 2. Chciałem mieć możliwość zdalnego logowania się na ten komputer (Remote Desktop Connection). jednak zauważyłem, ze w tej sytuacji jestem proszony o hasło. Dlatego postanowieniem je zmienić. Nie znając starego hasła, nie mogłem tego zrobić poprzez Ctrl+Alt+Del. 3. Zmieleniem hasło inaczej: prawy klik na "komputer", Zarządzaj użytkownikami, I zmiana hasła dla "Franek' 4. Automatycznie zostałem przeniesiony do "standardowego okna" logowania. NIESTETY nowe hasło nie działa, nie mogę zmienić użytkownika. Jest niewielka szansa, że pomyliłem hasło! 5. Gdy próbuje łączyć się zdalnie (mstsc): konto Franek: nie działa Konto Administrator: "Twoje konto zostało wyłączone. Skontaktuj się z administratorem systemu". Jak wybrnąć z problemu?

Odpowiedzi: 1

Zacznijmy od kwestii teoretycznych, pytanko Vistę w jakiej wersji masz? tzn. Home, Prof czy jeszcze jakąś inną. Aby łączyć się z komputerem serwerem przez rdp na tym komputerze zainstalowany musi być minimum system prof. Ograniczenia licencyjne, oczywiście mówię o oryginalnym systemie;) Inna sprawa zmieniasz hasło, polecam narzędzia administracyjne z panelu sterowania, nam znajdziesz userów i zmienisz kasła;) Możesz również włączyć konta użytkowników... Ewentualnie zostaje wiersz poleceń ale to zostawmy sobie na później, pozdrawiam
piotr-waw
Dodano
03.03.2012 01:23:37
GIG
Dodano:
19.01.2012 18:58:18
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1