Problem z zainstalowanym Xpkiem na netbook'a acer aspire one.

Witam! Jestem nowym użytkownikiem tego forum i cieszę się, że mogę korzystać dobroci jakie niesie ze sobą ten serwis. Jednak tworzę ten temat ponieważ mam problem. Otóż, posiadam Acer Aspire one d260 i pierwotnie był zainstalowany tam Windows 7 starter, który według mnie nie sprawdził się wcale. Postanowiłem więc, zainstalować Windowsa Xp. Było ciężko, ponieważ nie mam żadnego ROMu wbudowanego więc musiałem się męczyć z instalowaniem go przez pendrive'a ale w końcu się udało. Jednak Windows nie chodzi tak jak bym chciał brakuje mi paru rzeczy o których wy macie szersze pojęcie. 1. Gdy odłączam ładowanie akumulatorem, wtedy netbook przechodzi na baterię co automatycznie robi go wolniejszym. Wszystkie programy i odtwarzanie filmów bardziej zamulają. W windows 7 starter była opcja na maksymalizacje wydajności baterii tutaj nigdzie tego nie widzę, coś tam niby jest ale przy zaznaczaniu maksymalnej wydajności nic tak naprawdę się nie zmienia. Chodzi tak samo wolno, dopiero gdy podłączam ładowanie to działa szybciej. 2. Windowsa mam w języku angielskim. To akurat mi nie przeszkadza ale gdy ściągam napisy to nie znajduje mi polskich znaków i za każdym razem muszę podmieniać z dziwnych znaków na polskie - jest to bardzo irytujące. 3. Gry mi nie obsługują directx 9 nie mam pojęcia czemu bo mam wbudowaną kartę GMA 3150 i chyba jest tam opcja directx 9 natomiast gdy chcę pograć sobie w Half-life blue shift to nie mogę zaznaczyć opcji directa... Nie muszę już chyba mówić, że jak na netbooka który posiada 1gb ramu i Atoma N450 to taki Counter-strike 1.6 powinien śmigać elegancko. Nie mam pojęcia czemu wydaje mi się, że wszystkie sterowniki są dosyć dobrze zainstalowane a jednak chodzi dużo gorzej. Patrzyłem na youtube filmiki ze starszymi wersjami tego netbooka D250 i tam był ludzie grali sobie w csa, san andreas i inne gry bez żadnego problemu - to również jest bardzo irytujące... 4. Używam przeglądarki Mozilla Firefox i gdy np. chcę sobie obejrzeć mój ulubiony serial Stargate universe na megaupload na fullscreen, to raczej tego zrobić nie mogę. Gdy przełączam na Pełny ekran, film zwalnia do 10-15 klatek/s i nie ma sensu oglądać. Dopiero gdy wróci do poprzedniego stanu, istnieje możliwość obejrzenia tego jak należy. O co chodzi? co mam zrobić? Jesteście moją jedyną nadzieją. Proszę o wyrozumiałość, netbooki to nie moja specjalność a chciałbym korzystać z niego jak normalny użytkownik. Z góry dziękuję za wyczytanie moich wypocin i za waszą pomoc. Pozdrawiam!

Odpowiedzi: 3

[quote=Razorek]Ten "angielski" Win będzie zapewne celem ataków antypirackich moderatorów (...)[/quote]Dlatego siedzę cierpliwie i czekam na rozwój wypadków.
XanTyp
Dodano
25.11.2010 21:45:56
Musi być coś ze sterownikami i konfiguracją. Ale jeżeli nie radzisz sobie nawet z punktem 2. Twojego problemu, który polega jedynie na dodaniu polskich znaków i klawiatury w "Opcjach regionalnych" (jedno z pierwszych okien dialogowych podczas instalacji) to nie wiem czy uporanie się z tym problemem nie przerasta Twoich możliwości... Ten "angielski" Win będzie zapewne celem ataków antypirackich moderatorów bo mi to od razu dało po oczach, że nikt w tym kraju z czegoś takiego nie korzysta, chyba że...
Razorek
Dodano
25.11.2010 21:38:15
...
darkfurby
Dodano
25.11.2010 21:16:31
darkfurby
Dodano:
24.11.2010 22:05:32
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1