Problem z zainstalowaniem XP i 7

Mam problem z zainstalowaniem Windows 7 i Windows XP. Mam dysk Samsung HD502HJ 500GB. Do tej pory miałem podzielone na dwie partycje C - 150 GB D - 350. Przy okazji formatowania Win 7, którego do tej pory użytkowałem chciałem sobie doinstalować starego Win XP. Sformatowałem partycję C, a następnie utworzyłem dodatkową na Win XP. C 100GB, D - 350, E - 50 GB (ta na Win XP) Oczywiście partycja D nie była ruszana. Włożyłem płytkę z WinXP zabootowała się i kopiuje pliki (na niebieskim ekranie, sterowniki i inne dll). Po ukończeniu kopiowania włącza się czarny ekran i koniec pracy... Próbowałem kilka razy, a nawet odczekałem około 15 minut i nic się nie ruszyło. Win 7 instaluje się bez problemu, a Win XP nie chce się zainstalować :/ Powiedzcie co może być tego przyczyną ? Jak temu zaradzić ? Czy do Win 7 da się doinstalować XP ?

Odpowiedzi: 11

Zacznij od założenia osobnego wątku.
XanTyp
Dodano
08.11.2011 15:40:53
Witam, u mnie również dzieją się przy instalacji systemu dziwne rzeczy... W laptopie HP był zainstalowany system Windows XP Home. Próbowałam ponownie uruchomić instalację, ale po załadowaniu plików z płyty wyskoczył komunikat, że dysk jest uszkodzony, więc nie można wykonać instalacji. Wszystko jednak wskazuje na to, że dysk jest ok, bo później próbowałam zainstalować Linuxa i wszystko poszło bez problemu. Ale gdy po Linuxie znów tego Widowsa, to ponownie spotkałam się z komunikatem, że nie można zainstalować systemu, bo dysk jest uszkodzony. Jak sobie z tym poradzić?
fotula
Dodano
08.11.2011 12:32:20
Upewnij się, że nośnik XP nie jest uszkodzony i/lub użyj innego, byle był tą samą wersją systemu, co twoja. Podasz swój klucz i po herbacie. Legalne działanie, zgodne z dyskretną sugestią obsługi z MS w Warszawie.
XanTyp
Dodano
26.10.2011 14:08:10
Wiem o co chodzi, ale nie mogę tego wykonać. Z poziomu XP w ogóle nie dochodzi do tego momentu kiedy można sformatować lub wybrać partycję w tym cały problem. Chyba, ze jakoś sformatować inaczej bez użycia nośników z jakimkolwiek Windowsem i dopiero wtedy instalacja XP by ruszyła.
Michal142
Dodano
26.10.2011 03:13:56
Nie mogę sformatować płytką z XP, bo nawet do tego miejsca nie dochodzi. Tak jak napisałem [b]kopiują się tylko pliki z płyty[/b], a później czarny ekran i nie przechodzi do dalszej części instalatora. Myślałem, że dlatego, ze jest Win 7 zainstalowany, więc najpierw sformatowałem dysk z płytki z Win 7, a później na czystą partycję chciałem XP, ale to samo się dzieje.
Michal142
Dodano
25.10.2011 02:25:50
  • XanTyp 25.10.2011 02:58:06

    [quote=Michal142]Nie mogę sformatować płytką z XP, bo nawet do tego miejsca nie dochodzi. Tak jak napisałem kopiują się tylko pliki z płyty[/quote]A co ma formatowanie do kopiowania plików? Mylisz kompletnie pojęcia, zapatrzywszy się w te swoje nieudolne działania. #-o Nie możesz zainstalować XP, bo robiłeś format pod Win7, i kiedy ładują ci się pliki z XP, po nich następuje restart kompa i system próbuje ruszyć, odczytując dane z głównego rekordu startowego (MBR), który... jest ustawiony pod Win7. Wyczuwasz różnicę? Krok 1 - Instalator XP do napędu. Krok 2 - Format dysku plus tworzenie partycji. Krok 3 - Instalacja XP. Krok 4 - Instalacja Win7 na drugiej partycji. Tak trudno Ci pojąć, co tu piszę? ](*,)

A nie możesz tak normalnie? Format dysku pod XP, ustawienie dwóch partycji a potem dopiero Win7? Po co te dodatkowe kombinacje? Przecież formatowanie pod Win7 ustawia MBR pod Win7 więc jeszcze się dziwisz, że ci instalka XP nie chce ruszyć?
XanTyp
Dodano
24.10.2011 23:50:25
Rozumiem i tak też robię. Najpierw chcę zainstalować XP na sformatowaną partycję. Robię tak : 1. Wkładam płytę z Win 7 i formatuję partycję z dyskiem. 2. Wychodzę z instalacji Win 7 [b]nie instaluję[/b] i wkładam płytę z XP, żeby zainstalować. 3. Podczas tej instalacji właśnie wyskakuje problem z tym czarnym ekranem. Chyba, że robię błąd najpierw wkładając płytę z Win 7 i wychodząc z instalacji.
Michal142
Dodano
24.10.2011 14:26:50
Michał, czytaj ze zrozumiem! Najpierw starszy system, potem nowszy, chyba, że dla Ciebie XP jest nowszą nowością od siódemki o.O
XanTyp
Dodano
24.10.2011 02:52:55
Przecież napisałem, ze tak próbuję... Najpierw formatuję partycję z Win 7, a później chcę zainstalować Win XP, ale nie idzie, bo zawiesza się po załadowaniu plików.
Michal142
Dodano
24.10.2011 01:23:23
Wydaje mi się, że nic się nie zmieniło i nadal obowiązuje kolejność starszy-nowszy system. Więc dla pewności, daj XP i później WIN7.
sergiusz_ra
Dodano
23.10.2011 23:26:04
Witam! Chciałbym was prosić o pomoc, mianowicie liczą się wyświetlenia mojego filmiku ! Proszę was wchodźcie w niego jak najwięcej razy rozsyłajcie go znajomym proszę was. To was nic nie kosztuje a mi pomożecie ! (to jest konkurs na liczbę wyświetleń) KLIKAJCIE : | | | \ / [url=http://www.youtube.com/watch?v=UGrene4HmsA](KLIKNIJ !) to Cię nic nie kosztuje ![/url]
fifa127
Dodano
23.10.2011 21:13:15
Michal142
Dodano:
23.10.2011 21:08:09
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1