Problem z zainstalowaniem Visty (blue screen death)

Witam

 

Sciagnalem z Microsoftu Viste RC1. Dokladnie to taki plik: vista_5600.16384.060829-2230_x86fre_client-lr1cfre_en_dvd

System instauje sie wporzo jednakze pod sam koniec instalacji na ulamek sekundy pojawia sie blue screen of death i nastepuje reset. Potem startuje znowu z ekranem ze instalacja sie nie powiodla i zostanie przywrozony poprzednia wersja systemu ( XP ). O co chodzi dlaczego tak sie dzieje? Wczesniejsze wersje na tym sprzecie chodzily dobrze i instalowaly sie bez problemow. Instaluje spod XPka. Sumy MD5 sa zgodne z Micro$oftem.

Z góry dziekuje za pomoc.

akanid 

 

Sprzęt

Pentium D Dual Core 2,8GHz

1GB RAM w dualu

Płyta głowna Gigabyte GA8i945-p-g-rh

Grafika: GeForce 7600GT 256ddr3 ram pci-e

hdd 2 x sata 160GB 

 

 

Odpowiedzi: 2

Witam.

Mam bardzo podobną konfigurację do Twojej akanid. P4D 3,0 (930), płyte Gigabyte'a GA8i945P-G-RH i 7600GT 256 tez gigabyte'a. Kości ramu mam Geil'a 2x512 667MHz Cl 4-4-4-12. I mam podobny problem.. Moja pierwsza kompilacja Visty byla 5600 RC1 i wywalilo mi Blue Screen'a podczas pierwszego uruchomienia gdy testowana jest wydajność systemu. Później też co jakiś czas blue screen ni z tego ni z owego. Testowalem RAM wielkokrotnie i tylko raz na kilkanaści prób wykryło jakiś błąd. Wszystkie części mam w miare nowe - kupione w lipcu.

Generalnie z tego co w necie się doszukałem wina może być - ramu, sprzętu bądź sterowników. Jedyny problem mam ze sterownikami do realteka,niby się instaluje test 5.1 przechodzi, ale poźniej grają już tylko dwa głośniki i sub,a program do obsługi karty muzycznej wywala błąd i się zamyka.

Ostatnio po wyjęciu karty sieciowej (używałem jeszcze starej na PCI bo jej adres MAC miałem wpisany na serwerze) jakby się poprawiło, myślałem, że problem znikł. Niestety znów wyskoczył blue screen, ale teraz pojawaiają się b.rzadko. Dziś zainstalowałem wersję 5728, ale już w chwile po skończonej instalacji dostałem niebieskim po oczach:). Denerwujące jest to zwłaszcza ze względu na to, że przy każdym takim - restarcie dysk się wyłacza i startuje od początku, tak jakby mu odłączyć zasilanie. Trace już pomysły, ale kilka jeszcze wrowadziłem w życie i narazie testuje, zobaczymy co będzie... Pod XP nie mam problemów, więc łudze się że to nie wina mojego sprzętu :). Bądź co bądź jest nowy, a vista gdy nie wywala błędu chodzi jak burza, zauważalnie szybciej od XP  i gdyby tak miała chodzić finalna wersja to by było całkiem nieźle. Pozdrawiam.

glottis
Dodano
24.09.2006 22:20:19

Moze powinienes zamiast aktualizacji zrobic nową partycje np Paragon Hard Disk Manager-em(pelna wersja za free do PC WORLD KOMPUTER nr5/2006) i zinstalowac na niej VISTE.Ja tak zrobilem u działa bez problemów.                                                       

Powodzenia.

danieluk
Dodano
20.09.2006 00:11:37
  • akanid 21.09.2006 17:42:28

    <p>witka </p><p>&nbsp;</p><p>nagralem na plytke i jakos sie zainstalowal. z problemami ale poszedl. nadal mnie blue screeny mecza. raz w trakcie pracy raz w trakcie startu... windoms memory diagnostics tool twierdzi ze mam bląd w ramie. to tez mnie dziwi bo ram jest nowiusienki ma niecale 2 miesiace i inne programy nuie widza w nim bled&oacute;w a win xp i wsio co pod nim chodzi jak zloto. chyba jednak vista najnowsza ma jakies problemacje z moja konfiguracja... tym bardziej ze kompilacja 5536 chodzila dobrze....</p><p>&nbsp;</p><p>ps system oczywiscie za kazdym razem sadzilem na czystej 30GB partycji i wtedy kiedy dzialalo i teraz kiedy nie dziala.</p><p>&nbsp;</p><p>pzdr.</p><p>akanid&nbsp;</p>

  • danieluk 21.09.2006 23:06:36

    Troche to dziwne biorąc pod uwage mojego kompa:Celeron <a href="mailto:700@%20735">700 @ 735</a>, 384 SDRam 3 x 128mb PC100 ustawione na 133Mhz, Pł.gł ECS na intel 815, GF 6200(ASUS).XP siedzi na partycji 23GB FAT32 a VISTA na 14,2 GB NTFS.Oba chodzą bez problemacji.Ale wydaje mi sie ze RC1 troche bardziej zamula niz Beta2 5456.

akanid
Dodano:
19.09.2006 19:19:25
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1