Problem z z siecią win XP

Witam Mam duży problem z siecią mając zainstalowany windows xp mianowicie mam na routerze ustawione automatyczne pobieranie adresu IP. Wszystko dobrze działało ale pewnego dnia jak uruchomiłem komputer nie mogłem dostać adresu IP i ciągle [b]żadnego adresu[/b] (zwykle jest tak że jak nie dostaje się adresu to 169.xxx.xxx.xxx ) u mnie jest tak próbuje pobrać adresu non stop godzina, 2 godziny... próbuje i próbuje i nic. Wpisując adres IP na stałe działa internet ale nie mam możliwości korzystania z dysków sieciowych które wcześniej zamapowych nie widzę żadnych urządzeń sieciowych i nie mogę się z niczym połączyć w sieci lokalnej. Czy jest możliwość naprawy tego nie instalując ponownie sytemu operacyjnego?

Odpowiedzi: 4

jak router mam możliwość wtyku do następnego gniazda rj45 to może być wina gniazda rj45 jak na innych gniazdach rj45 jest internet czy w szystko oki jest tz że gniazdo to rj45 może być np spalone lub w jakiś sposób uszkodzone wystarczy kabelek przełozyć do inneg gniazda routera rj45 i powinno działać piszący problemie sam sobie odpowiedział na pytanie bo napisał że na innych gniazdach było wszystko oki logika:;)
tonyo28
Dodano
15.05.2012 13:40:01
E-tam, Xan- skoro Lenaos może uzyskać połączenie wpisując adres na sztywno po stronie systemu operacyjnego - to oznacza że problemem może być .... cokolwiek (kebelek, zapora sieciowa blokująca porty 67 / 68, wirus, uszkodzony stos lub sterownik TCP/IP, zmieniony adres MAC, ..... * ) *- tu można wpisać cokolwiek czego jeszcze nie wymieniono w tym poście. Jak zwykle zaś kluczem do rozwiązania zagadki jest wydanie polecenia: ipconfig /release ipconfig /renew W miarę bezpieczne może być również zresetowanie stosu: http://support.microsoft.com/kb/299357 Ale powyższe rozważania bez konkretnych danych ... sam wiesz ;)
Veers
Dodano
17.02.2012 22:28:44
To nie jest wina routera tylko coś z windows-em xp Pozostałe komputery działają poprawnie i otrzymują adres IP z rodziny 192.168.xxx.xxx
Lenaos
Dodano
17.02.2012 17:19:49
  • XanTyp 17.02.2012 22:07:37

    [quote=Lenaos]To nie jest wina routera tylko coś z windows-em[/quote]... albo kartą sieciową?

Zresetuj router do ustawień fabrycznych, a potem przywróć własne.
XanTyp
Dodano
16.02.2012 15:55:59
Lenaos
Dodano:
16.02.2012 13:49:11
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1