Problem z wykryciem dysku podłączonym przez port USB

Witam..od niedawna mam zainstalowany na moim laptopie Hp Omnibook 6100 system Windows 2003 Serwer i jestem z niego bardzo zadowolony..mam jednak problem...laptop posiada tylko porty USB 1.1 a ja mam konwerter na USB 2.0 pod PCI firmy Adaptec model AUA - 1420...niestety próba podłączenia go go laptopa kończy się niepowodzeniem...to znaczy wykrywa go ale już sterowniki są dla windowsa problemem...pojawia się wykrzyknik na żółtym tle...szukałem sterowników na stronie Adapteca ale nie znalazłem kompatybilnych z windowsem 2003...mam dysk IDE firmy western digital 160 gb i chciałbym z niego korzystać pod USB 2.0...dodatkowym problemem jest to gdy podłączam ten dysk pod port USB 1.1 to dysk jest wykryty ale nie pokazują mi się jego partycje...nie wiem w czym jest problem...będę wdzięczny za pomoc...nie chciał bym się z tego powodu rozstawać z Windowsem 2003 serwer gdyż jest to świetny system, dużo stabilniejszy od zwykłego XP-ka a poza tym szybszy... czekam na jakieś porady POZDRAWIAM!!!!

Odpowiedzi: 1

USB Electrical Analysis Tool, sprawdź sobie tym narzędziem czy aby zasilanie na USB takie jakie jest wymagane do odpalenia dysku . http://www.usb.org/developers/tools/
pow3r_shell
Dodano
26.07.2008 11:16:00
carnillon
Dodano:
31.10.2007 12:55:13
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1