Problem z wczytującymi się stronami www

Witam serdecznie Od pewnego czasu zmagam się z dziwnym problemem stron www. Mianowicie Po uruchomieniu komputera, gg mi działa, a niestety prawie żadna stronka się nie wczytuje (zarówno na IE jak i Firefox) piszę żadna, ponieważ jedyną stroną jaka wtedy się wczyta jest stronka mbank i to jeszcze z zabezpieczonym protokołem https. I tu mam koledzy prośbę, czy mam porządnie opie**yć dostawcę internetu (Multimedia DSL) czy coś mi się dzieje z ustawieniami. Dodam, że ponowne uruchomienie komputera zazwyczaj pomaga, z tym że nie powinno tak być, prawda :neutral: Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Odpowiedzi: 4

Dzięki serdeczne Memek , jak pojawi mi się znowu ten problem to zastosuję wskazówki i zobaczymy co się będzie działo
vooltan
Dodano
05.05.2008 17:33:14
może masz zainstalowany jakiś firewall, albo program antywirusowy, który blokuje www. Inna możliwość to spyware lub uszkodzony protokół tcp/ip. Włącz konsole w trybie admina i odpal te polecenia dla pewności: netsh firewall reset netsh winsock reset netsh int ip reset jak jesteś pewny, że nie masz spyware to spróbuj odinstalować dodatkowe firewalle i antywirusa (często są problemy z Panda i kaspersky) ale jak masz coś innego zainstalowanego to nie zaszkodzi odinstalować i sprawdzić
memek
Dodano
05.05.2008 15:53:48
Wszystkie ustawienia przypisywane są poprzez serwer DHCP dostawcy, czyli firmy Multimedia Polska, internet DSL (kablówka). Podejrzewam, że z tym jest problem. Próbowałem załatwić sprawę poprzez ipconfig/renew jednakże nie pomaga, jedynie restart komputera jest pomocny. Dodam że zdarza sie to czasami, średnio raz na 3 dni od około 3 tygodni, wcześniej wszystko było ok. Jak jeszcze inaczej można to zrobić, aby nie restartować komputera? Dzięki serdeczne z góry
vooltan
Dodano
05.05.2008 14:34:48
nie napisałeś jaki to dostawca. Ale spróbuj statycznie przypisać numer IP, maskę podsieci, bramę i przede wszystkim numery DNS jeśli masz ustawienia sieciowe na "auto". Powyższe odczytasz uruchamiając wiersz poleceń a w nim wpisując ipconfig /all i zatwierdzając przez ENTER.
Endrju
Dodano
05.05.2008 10:10:46
vooltan
Dodano:
05.05.2008 00:01:41
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1