Problem z usuwaniem plików pod Vistą

Witam, Mam oto taki problem. Zainstalowałem grę FM2011. Po jakimś czasie ją odinstalowałem. Pomimo ze w katalogach, które pozostały po odinstalowaniu nic już nie ma to jak wyszykuję pliki to pokazuje się informacja ze są. Oczywiście nie mogę ich otworzyć z tego miejsca wyszukiwania,bo wyświetla się komunikat, ze taki plik nie istnieje. Skoro nie widzę ich w katalogach ( pliki nie są ukryte ) to jak je znajduje mechanizm wyszukujący???Rozumiem, że ślady po plikach zostają na dysku póki ich miejsce nie zostanie nadpisane. Próbowałem CCleanerem poprzez opcję "usuwaj dane z wolenj przestrzeni dyskowej", jednak chyba to nic nie daje, bo ciągle te pliki sa widoczne w wyszukiwaniu, a fizycznie ich nie widzę. Co można z tym zrobic??

Odpowiedzi: 1

Mechanizm wyszukiwania nie przeszukuje za każdym razem wszystkich plików i folderów, bo trwałoby to długo, ale korzysta z indeksu, który najwyraźniej nie został, przynajmniej dla tej lokalizacji, odświeżony po usunięciu. Możesz poczekać (prawdopodobnie po jakimś czasie nieistniejący plik zniknie z indeksu) lub wejść w "Opcje indeksowania", wybrać lokalizację "Użytkownicy" (lub coś w tym stylu) potem Zaawansowane i Odbuduj. Odbudowanie indeksu może trochę potrwać, ale wszystkie nieistniejące pliki powinny zniknąć. Sprawdź na wszelki wypadek, czy taki problem występuje po każdym usunięciu pliku czy tylko tym razem.
kam193
Dodano
31.07.2011 14:38:45
dopal
Dodano:
31.07.2011 13:42:03
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1