Problem z usunięciem dysku win98/NT

Witam. Mam problem z sformatowaniem dysku [4gb] w systemie plików FAT32. Komputer posiadał system winNT chcę zrobić win98 lecz po użyciu FDISK i próbie usunięcia partycji wymagany jest nr woluminu, nie można go przepisać ponieważ mam znaki w języku ASCII i nie mogę lub nie potrafię ich przepisać... dysku C nie mogę sformatować również poleceniem "format c:" na dysku C znajdują się różne pliki: Foldery od DIR00001 do DIR00096 oraz 20 pojedynczych plików usiłowałem zrobić SCANDISK i wykrywał błędy w tych pojedynczych plikach które wcześniej wymieniłem... Jeżeli ktoś zna przyczynę i potrafi mi wyjaśnić na czym polega problem i jak go rozwiązać to uprzejmie proszę o odpowiedź. PS. Ten komputer to laptop z procesorem wyżej mi nie znanym i ma 64MB pamięci RAM więc instalacja winXP odpada....

Odpowiedzi: 4

Może spróbuj następnym razem jakimś systemem na Live CD,(czyli bootującym się z płyty) może Win miniPE lub Ubuntu...tam znajdziesz narzedzia do dyskow które sobie spokojnie powinny poradzic z formatem a 64 mb powinno ci starczyć. Pozdro:mryellow:
NieGramotny
Dodano
25.11.2007 04:51:08
[quote=griaD] dysku C nie mogę sformatować również poleceniem "format c:" [/quote] [quote]Dziękuję bardzo za odpowiedź ale polecenie to (label) nic nie dało lecz znalazłem komendę na szybkie formatowanie ( format c: /q ) i [b]etykieta woluminu została usunięta.[/b]..[/quote] Z pewnością nie - została taka sama jak była. Szybki format usuwa tabelę plików i katalog główny już sformatowanego dysku, ale nie wykonuje skanowania kolejnych sektorów w poszukiwaniu uszkodzonych obszarów i nie usuwa etykiet.
Seeker
Dodano
12.11.2007 15:06:16
Dziękuję bardzo za odpowiedź ale polecenie to (label) nic nie dało lecz znalazłem komendę na szybkie formatowanie ( format c: /q ) i etykieta woluminu została usunięta... mogło się obejść bez otwierania nowego tematu ale mam jeszcze za małe doświadczenie w nagrywaniu systemów... Pozdrawiam Temat uważam za zamknięty...
griaD
Dodano
26.10.2007 10:48:13
Spróbuj przed usunięciem partycji w fdisku wspomóc się komenda label dzięki teemu poleceniu zmienisz (lub usuniesz) label woluminu - dzięki temu może będziesz miał łatwiej. Zawsze możesz też uzyc jakieś alternatywnego programu - np wyklikać w jakm gparted
Żółty
Dodano
26.10.2007 02:14:05
griaD
Dodano:
26.10.2007 01:24:42
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1