problem z uruchamianiem win xp

Witam. Dostałem od znajomego kompa do "naprawy" jest to dość leciwy sprzęt jakis athlon 1.2GHz z win xp home sp2 . Pierwsze co znalazłem to padnięta bateria CMOS , wymieniłem .Przystąpiłem do instalacji xp , instalacja przebiegła bez problemów powiedzmy że komputer działa normalnie . Tylko że są przynajmniej dwa problemy 1 nie działają aktualizacje wgrany jest xp home sp2 2 Przy uruchamianiu pokazuje sie ekran biosu zaczyna botowac windowsa (chyba) pojawia się czarny ekran z kursorem w lewym rogu i koniec. Naciskam RESET znowu uruchamia pokazuje się ekran że system windows nie został zamknięty poprawnie , wybieram uruchom normalnie dalej juz normalnie uruchamia się i działa windows .Gdzie szukać przyczyny BIOS , hardware czy jednak coś WIndowsem ? Instalowałem juz z cztery razy z dwoch roznych płytek , na windowsa jest oczywiście licencja P.S Dodam jeszcze że jezeli z juz uruchomionego kompa dam restart to uruchomi się normalnie :wtf: jak postoi wyłączony to objawy takie jak wyżej opisałem

Odpowiedzi: 3

Co do błędu który wywala przy aktualizacji to [quote] [Numer błędu: 0x8024400A] Witryna sieci Web napotkała problem i nie może wyświetlić strony, którą chcesz otworzyć. Podane poniżej opcje mogą ułatwić rozwiązanie problemu. Opcje samodzielnej pomocy: Często zadawane pytania Znajdź rozwiązania Windows Update — grupa dyskusyjna Opcje pomocy asystowanej: Pomoc asystowana w trybie online Microsoft (bezpłatnie w przypadku problemów związanych z rozszerzeniem Windows Update) [/quote] A kondensator to znalazłem jeden "napuchnięty " czy on mogl by być przyczyną ?
miszung
Dodano
28.08.2012 15:40:42
Witam. Po pierwsze przepraszam za złe zamieszczenie tematu , chyba zbyt późna pora :-" Co do aktualizacji narazie bym to olał , wspomniałeś o kendesatorach czy one mogły by się tak objawiać ? czy i gdzie zapisują sie logi z bootowania ? A co do biosu to nie ma tam zbyt wiele opcji , chyba ze przez tą baterie cos się stało z biosem
miszung
Dodano
25.08.2012 19:30:26
Na wstępie uwaga: co to miało mieć niby wspólnego z działem Windows Vista ? Co do problemu zaś, to: 1. Nie działające aktualizacje, zazwyczaj pokazują kod komunikatu błędu - bez niego można sobie tylko z fusów wróżyć 2. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele: od źle skonfigurowanego BIOSu, poprzez problemy z pamięciami (pamiętaj że dysk też jest pamięcią), aż po problemy czysto sprzętowe (na twoim miejscu przyjrzałbym się kondensatorom na płycie głównej).
Veers
Dodano
25.08.2012 16:10:33
miszung
Dodano:
25.08.2012 01:56:25
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1