problem z uruchamianiem W98 SE

trafilem ostatnio na beznadziejny przypadek. dostalem do naprawy komputer ktory nie pokazywal zupelnie nic na monitorze, wiec prosta sprawa, wymienic karte grafiki. udalo sie, juz widac jak komp sie uruchamia, wielki postep. ale niestety. przy normalnym uruchamianiu systemu widze tylko plansze startowa systemu Windows 98 SE, po czym owa plansza znika, monitor robi sie czarny, zupelnie tak, jakby karta graficzna przestawala wysylac jakiekolwiek sygnaly na monitor (dioda monitora wskazuje ze monitor przechodzi w stan czuwania). wobec tego tradycyjny (twardy) reset kompa. w tym momencie pojawia mi sie mozliwosc wyboru trybu uruchamiania, jesli wybiore normalny, bede mial znow ta sama historie, natomiast jesli wybiore awaryjny, komputer uruchamia mi sie bez zadnego "ale". :/ I jest jeszcze jedna sprawa, raz na kilka, kilkanascie "normalnych" uruchomien wyskakuje mi tradycyjny niebieski ekran smierci w98 a w nim cos takiego:

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
An exeption 0E has occurred at 0028:C00700C1 in VxD VNETBIOS(01) +
000009B1. This was called from 0028:C024C5D5 in VxD VMM(13) +
000005D5. It may be possible to continue normally.

* Press any key to attempt to continue.
* Press CTRL+ALT+DEL to restart your computer. You will lose any unsaved information in all applications.
Press any key to continue
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

dopiero po zaakceptowaniu (kilkukrotnym, na jedno wcisniecie klawisza nie reaguje) bledu, plansza znika, i system uruchamia sie normalnie. :/ juz
stracilem wszelkie pomysly co moze byc nie tak, mam dziwne przeczucie ze blad powoduje jakas aplikacja uruchamiana wraz z systemem. bo przeciez
awaryjny uruchamia sie bez problemu. ale znowu w bledzie jest mowa o biosie, wiec ja juz sam nie wiem o co chodzi :/

Odpowiedzi: 3

ogolnie rzecz biorac, chyba reinstal systemu jest jedynym rozwiazaniem, sterowniki do karty graficznej byly wlasciwe... wiec to (chyba nie one sa problemem)
z reszta niestety juz nie mam dostepu do tego komputera, wiec jedyne co moge teraz zrobic to poradzic wlascicielowi owego kompa reinstalke, dzieki za pomoc :)
siutek
Dodano
07.12.2005 20:46:20
1) W trybie awaryjnym uruchom msconfig i wywal z Autostartu wszystkie programy.
2) Odinstaluj/usuń w trybie awaryjnym sterowniki do grafiki (powinno Ci później zainstalować standardowe VGA). Ściągnij nowe stery do grafy i zainstaluj jeszcze raz.
3) Powyłączaj w panelu sterowania niepotrzebne urządzenia (karta dźwiękową, karta sieciowa itd...), lub nawet fizycznie je odepnij.

Jeśli zacznie uruchamiać się normalnie, to dołączaj po jednym programie/jednym sprzęcie... Jeśli zacznie pojawiać się błąd to juź będziesz wiedział co go powoduje.

A tak w ogóle próbowałeś reinstalować windoze, czy tak na starej instalacji ciągniesz?
aachi
Dodano
02.12.2005 21:19:04
A sprubuj (jeśli to moźliwe) podpiąć mu jakąś leciwą grafę 8MB AGPx2, bo tak się zastanawiam coś ty mu tam podpiął. Moźe ta karta coś za mocno ciągnie i wszystko zdycha. Terz nie wiem co to za MOBO więc i w biosie warto by sięrozejrzeć czy nie ma np. ustawionego AGPx8 i coś z voltami namieszane. To po pierwsze.
Po drugie czy komp nie był czasem przetaktowywany?
Pan i pastuch
Dodano
02.12.2005 19:07:10
siutek
Dodano:
02.12.2005 18:04:29
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1