Problem z uruchamianiem VISTY ...

Miałem zainstalowengo Windows XP na 1 dysku ( składa się od z 3 partycji SATA ), na drugim dysku  ( składa się z dwóch partycji ATA ) zainstalowałem VISTĘ. Mój problem polega na tym, że tylko raz uruchomiłem VISTĘ ( bezpośrednio po instalacji ) a za każdym kolejnym razem ładuje mi się XP'ek bez możliwości wyboru sytemu. Próbowałem już wszystkiego: zmiana pliki boot.int poprzez dopisanie dodatkowej ścieżki ( i owszem pokazuje mi śie okienko z wyborem dwóch systemów ale gdy wybiorę VIste komp się resetuje zamiast zacząc ładować system ), próbowałem też włożyć płytę Windows Vista żeby w jakiś sposób załadowac ten sytem niestety bezskutecznie .. wchodzi mi do instalatora ( tam gdzie jest wybór x64,x86 wciskam F8 i daje Uruchom system normalnie i wtedy syskakuje mi jakies czarne okienko.. tam próbowałem uruchomić program bcdedit.exe ale tm tez nie potrafię tego ustawić. ) Proszę o rade w jaki sposób uruchomić system VISTA, tzn by załadowała się VISTA a nie XP ( wtedy będe wstanie poprzez program  VistaBootPRO 3.1 ustawić kolejnośc ładowania się systemów ) No chyba że ktoś zna mądrzejszy sposób. Dziekuje za Wasza pomoc.

PS. czytalem posty poprzedników niestety nikt nie udzielil im zadawalajacej mnie odpowiedzi

podobne posty: http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/324816.aspx

Odpowiedzi: 1

Jakiego formatu plików używaszHmm

mariusz25l
Dodano
22.02.2007 00:54:52
czudak
Dodano:
07.12.2006 20:11:34
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1