Problem z uprawnieniami do pliku

W sieci jest Windows 2003 serwer do którego dostaję się poprzez grupe roboczą. Użytkownicy widza zasoby na serwerze, każdy widzi tylko to do czego ma uprawnienia i wszystko niby gra. Ale oczywiście mam mały problem. Otóż w danym katalogu przechowywac będę baze Accessa, z której będą korzystać użytkownicy. Z racji tego iż po otwarciu bazy mdb tworzy się plik z rozszerzeniem ldb, a po jej zamknięcu ldb zostaje usunięty, użytkownicy muszą mieć uprawnienia zapisu, modyfikacji i usuwania. No i odpowiednie uprawnienia nadałam dla katalogu i wszystko gra. Uprawnienia na poziomie udziału są "Pełna kontrola". Chciałabym jednak ustrzec się przed przypadkowym usunięciem przez użytkownika pliku z bazą mdb. W novelu był taki atrybut "Delete inhibit" i "Rename ihibit", ustawiłam to dla pliku i sprawa była załatwiona. Ale w windowsie 2003 naprawdę niewiem czy i jak moge to zrobić. Idebrałam użytkownikowi dla pliku uprawnienia "Usuń". Uprawnienia odmowy są silniejsze niż ich nadanie, zatem powinno działać. Ale nie działa. Myślę, że problem jest z pełnymi uprawnieniami na poziomie udziału. Co mogę z tym fantem zrobić ? Agnieszka B.

Odpowiedzi: 2

Ja mam zrobione tak i mi dziala. Na udziale mam ustawione uprawnienia Modify (Pelna kontrola nadpisze uprawnienia do plikow i nawet zakazy nie pomoga) na pliku nadalem uprawnia specjalne i tam odebralem uprawnienia do Delete, Change Permission, Take ownership. U mnie to chula. Klienci moga zmieniac zawartsc pliku a nie moga go usunac. Ps. Faktycznie przy pelnej kontroli na udziale mozna pliki usunac, nawet jak masz porobione zakazy na plikach
itgregory
Dodano
12.09.2007 19:33:09
Halo, czy nikt naprawdę nie spotkał się z tym problemem ?? AB
abalcer2
Dodano
11.09.2007 13:21:48
abalcer2
Dodano:
07.09.2007 13:03:12
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1