problem z udziałem sieciowym

Witam, na Windowsie XP SP3 podczas próby podłączenia się do dowolnego udziału sieciowego (np. \\192.168.1.100\instalki) wyskakuje okienko z prośbą o podanie loginu i hasła. Obydwa komputery to Windowsy XP w jednej grupie roboczej. Do udziału mają prawo WSZYSCY. Problem ten występuje tylko na jednym z kont użytkowników (na jednym komputerze). Po założeniu dowolnego nowego konta i podłączeniu się jako nowy użytkownik problem znika. Jaka jest przyczyna, że tym samym na jednym z kont nie mogę dostać się do ogólnodostępnych udziałów sieciowych, a na drugim koncie jest OK?

Odpowiedzi: 1

1.Czy konto sprawiające problemy - jest członkiem grupy Goście ? ;-) różnie to bywa - może nawet jest wyłączone xD hmm 2.Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zasady zabezpieczeń lokalnych -> Zasady lokalne -> Przypisywanie praw użytkownika * Odmowa logowania lokalnego + dodaj tu wszystkich członków grupy, którym chcesz udostępniać dane ** Logowanie w trybie wsadowym - dodaj tu grupę Goście 3.WYŁĄCZ dziedziczenie praw z folderu nadrzędnego 4.Wyłączyć (?) Firewall ;-) jeżeli masz go razem z antywirem. 5.Użytkownicy zdalni nie mogą być uwierzytelniani za pomocą konta z hasłem pustym :-) jest hasło ?
Nadadministrator
Dodano
11.09.2010 19:28:21
styq
Dodano:
04.09.2010 18:09:55
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1