Problem z udostępnianiem w windows vista home premium

Witam jest to mój pierwszy post, przeszukałem to forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc założyłem nowy temat. Moja sieć składa się z 2 komputerów PC-ta i laptopa (na PC-cie jest win XP sp3, a na laptopie win vista home premium sp1). Sieć jest dołączona do internetu przez ruter. Mój problem polega na tym że na PC-cie widzę komputer z Vistą ale nie mogę się do niego dostać, wyskakuje komunikat "Laptop nie jest dotepny. Mozesz nie miec uprawnien do uzywania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj sie z administratorem tego serwera, aby uzyskac uprawnienia dostepu." a na laptopie nie widze PC-ta. Grupy robocze są takie same i zapory mam wyłączone. W Centrum sieci i udostepniania przy odnajdywaniu sieci jest napis niestandardowe, jak próbuje włączyć to nic się zmienia dalej jest niestandardowe. W internecie znalazłem informację jak sobie z tym poradzić a mianowicie: włączyć usługi Start => Uruchom => wpisz cmd => ok Po każdej każdej kliknij enter: sc config dnscache start= demand sc config fdrespub start= demand sc config ssdpsrv start= demand sc config upnphost start= demand tylko, że po wpisywaniu tych komend wyskakuje mi "odmowa dostępu" Nie wiem jak sobie z tym problemem poradzić](*,) , bardzo bym prosił o pomoc

Odpowiedzi: 3

Na zdrowie :)
XanTyp
Dodano
16.02.2010 01:34:33
już sobie poradziłem z tym problemem:lol: mianowicie wykonałem: - uruchomiłem te usługi z wiersza poleceń na koncie admina - zainstalowałem na XP dodatek ( łatka składnik protokołu Link-Layer Topology Discovery (LLTD) ) - w Kasperskim dodałem sieć lokalną do zaufanych na dwóch komputerach - w uprawnieniach do udostępnionego folderu ustawiłem że dostęp mają wszyscy użytkownicy sieci To wszystko pomogło, komputery widza się nawzajem i mam dostęp do każdego z nich, zarówno z PC-ta, jak i laptopa. XanTyp dzięki za podpowiedź Temat można zamknąć:lol:
luksle
Dodano
15.02.2010 12:59:42
Spróbuj tego samego ale w trybie awaryjnym, na koncie admina.
XanTyp
Dodano
14.02.2010 23:53:41
luksle
Dodano:
14.02.2010 20:42:58
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1