problem z udostepnianiem pod Vistą

mialem xp na laptopie i na stacjonarnym, udostepnianie dzialalo.teraz zainstalowalem Viste na stacjonarnym i udostepnilem dysk D. na stacjonarnym mam wlaczone udostepnianie plikow w centrum zabezpieczen i wył. zaporę (na laptopie tez). wogole na laptopie nic nie zmienialem. z laptopa stacjonarny jest widoczny ale po probie dostepu do niego mam komunikat:

 http://img45.imageshack.us/img45/3324/untitledxt5.png 

natomiast spod visty  bez problemu mam dostep do laptopa. na viscie w udostepnionych tez widze sam siebie i nie ma problemu. tylko z laptopa nie moge :/

ok.zaczalem grzebac i znalazlem czesciowe rozw. mojego problemu:

http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/343273.aspx

 

wyłączylem udostępn. chronione hasłem ale pomimo tego ze moge teraz wejsc na stacjonarny i zobaczyc udostepnione foldery , to dalej z laptopa (xp) na stacjonarny (vista) mam access denied  do tych folderow :/

Odpowiedzi: 3

szperalem po necie i wyszlo na to ze dyski w formacie NTFS maja problem lub niedaja sie udostepnic. Natomiast dyski w formacie FAT32 XP moze norlanie odczytac... dziwne :/
Sephiroh
Dodano
29.08.2008 23:20:30
Mam podobny problem. Posiadam 2 komputery stacjonarna - XP Pro SP2 PL i VISTA Ultimate SP1 PL. Jak tylko stworzylem siec i oba komputery zaczely sie widzec pojawil sie problem. Polegal on na tym ze z visty moge wchodzic na udostepnione dyski w XP, jednak jak chce z XP wejsc na udostepniony dysk Visty pojawial sie komunikat o podanie nazwy konta i hasla. Znalazlem w necie porade aby wylaczyc w centrum sieci proszenie visty o haslo ale to nic nie pomoglo... Jedynie komunikat zmienil tresc informujac ze nie mam praw do przegladania dysku i zebym skontaktowal sie z administratorem. Najdziwniejsze jest to ze problem ten jest tylko z dyskiem, natomiast katalogi udostepnia vista bez problemu. Zna ktos sposob aby i dyski moc udostepniac? Z gory dziekuje, Sephiroh
Sephiroh
Dodano
29.08.2008 12:38:14
A sprawdziles jakie uprawnienia sa nadane tym folderom? Probowales zmapowac dysk uzywajac loginu i hasla uzytkownika stacjonarnego?
itgregory
Dodano
14.03.2007 17:22:11
  • Świerk 17.03.2007 13:21:48

    <p>tak. grupa uzytkownikow "wszyscy" ma "pelna kontrola" nad dyskiem d: . </p><p>"Probowales zmapowac dysk uzywajac loginu i hasla uzytkownika stacjonarnego" - mozesz wytlumaczyc bo nie wiem o co biega?</p><p>&nbsp;</p><p>PS: z udostepnianiem drukarki i shared connection (internetu) nie ma problemu. vista je udostepnia&nbsp;</p>

Świerk
Dodano:
07.03.2007 19:21:31
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1