Problem z Udostepnianiem Łącza przez LAN!

Witam serdecznie;) Proszę pomóżcie bo mam problem...;( Mam PC, a w nim internet (NETIE przez modem ADSL) - Windows 7 (finalna wersja nie jakaś beta) Mam też drugi PC - Windows XP Pro SP3 [b]CO CHCĘ ZROBIĆ ? :[/b] chcę udostępnić z PC1 neta do kompa PC2 przez kabel LAN. Prościej mówiąc chce mieć też neta w PC2 (wiem że będę musiał mieć włączonego PC1 żeby mieć neta w PC2). W praktyce wygląda to tak, że podłączam kabel LAN do PC1 i druga końcówkę kabla LAN do PC2 i pierwszy komp udostępnia neta drugiemu, i mam neta na dwóch kompach. [b] JAKI MAM PROBLEM ? :[/b] Jest ten problem, że gdy połączę obydwa kompy do siebie kablem LAN, to nic się nie dzieje... dalej pisze "KABEL SIECIOWY ODŁĄCZONY" nic nie wyskakuje, nic nie wykrywa, porostu ZERO REAKCJI, tak jak by w ogóle nie były połączone LANEM ze sobą... jeszcze trzeba ustawiac podobno jakieś IP w 1 PC i w 2 PC... Napiszcie jak wszystko zrobić żeby wszystko ładnie działało;) Proszę o POMOC jak najszybszą, gdyż dzisiaj bym chciał to podłączyć... z góry wieelkie dzięki;) [b]EDIT:[/b] Teraz jest już połaczenie! Okazało się że musiałem "skrosować" kabel, i teraz kompy sie widzą...;] Wszystko mam poustawiane (IP, DNS) i połązcenie jest elegancko, jak np. udostepnie pliki na jednym, to bez problemu mam dostęp do tych plików na drugim PC. Wszystko śmiga oprócz jednego - Internetu. Ustawiłem udostepnianie neta, ale na 2PC i tak nie działa;( Proszę o Pomoc

Odpowiedzi: 2

Już udało mi się wszystko śmiga;) Zrobiłem to tak: podlaczone 2 kompy skrosowanym lanem PC1 (serwer): [Windows7] na karcie z aktualnym połączeniem z internetem adsl - właczone udostępnianie neta w karcie lan: ip: 192.168.0.1 brama: 255.255.255.0 (domyslna) nic nie zmieniac w netbios przez tcp/ip - ma byc DOMYSLNE!!! wlaczone wyszukiwanie LMHOSTS wylaczony ipv6 PC2 (klient): [Windows XP] w karcie lan iP: przedział oprócz IP PC1 - np. 192.168.0.2 brama: 255.255.255.0 (domyslna) DNS: 192.168.0.1 wyłączony LMKOSTS!!! włączony netbios przez tcp/ip!!!
TheSzafran
Dodano
12.01.2010 21:14:41
http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=topics&f=4 "Polam" i wszystko jasne.
adam_broda
Dodano
11.01.2010 22:22:59
TheSzafran
Dodano:
11.01.2010 18:37:51
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1