Problem z udostępnianiem drukarki.

Witam, mam PC i Laptop połączone ze sobą poprzez router w sieci Wi-fi, obydwa z Vistą. Na PC zainstalowałem drukarkę HP Photosmart C3180 no i oczywiście mam włączone udostępnianie plików jak i drukarki z wyłączonym hasłem. Nie potrafie tej drukarki zainstalować na Laptopie, gdy włączam Sieć i wchodze do Użytkownika-PC jest ta drukarka dwa razy (w głownym folderze udostępniania i w Drukarki - troche to dziwne dla mnie czemu akurat dwa razy). Gdy próbuje dodać drukarke poprzez opcje "Dodaj drukarkę sieciową" to oczywiście znajdują ją, ale podczas instalacji sterowników wyskakuję błąd że określony monitor wydruku jest nieznany i coś tam z buforem. Wiem że na google jest pełno tego typu problemów, ale żaden nie do końca pasuje do mojego.

Odpowiedzi: 6

Dzięki wielkie, podziałało!!! zainstalowałem drukarkę na Laptopie i potem z powrotem podłączyłem do PC i normalnie ją dodało, na pewno mogę teraz spokojnie usunąć sterowniki z laptopa? btw. Należe do grupy Użytkownicy.
Mariof
Dodano
28.06.2007 18:51:40
Spróbuj zainstalować tą drukarkę lokalnie na laptopie i dopiero wówczas podłączaj się poprzez net. Jak pójdzie to lokalnie zainstalowaną drukarkę usuniesz. A do jakiej grupy należysz (administartorzy, użytkownicy) możesz sprawdzić uruchamiając lusrmgr.msc (w okienko wyszukiwania menu start wpisz i powinno sie uruchomić).
Żółty
Dodano
28.06.2007 17:20:27
Pomylilem się co tego bufora, dokładnie komunikat brzmi: "System Windows nie może podłaczyć do drukarki, określony monitor wydruku jest nie znany." Jak mam włączyć uprawnienia admina do instalacji drukarki sieciowej?
Mariof
Dodano
28.06.2007 16:54:41
Uprawnienia administratora masz w trakcie instalacji ?? To "coś tam o buforze" to dokładnie co to jest za komunikat ??
Żółty
Dodano
28.06.2007 16:45:47
No niestety mi to nie pomoże bo w obydwu systemach mam wyłączony UAC.
Mariof
Dodano
28.06.2007 16:34:32
Spróbuj na laptopie wyłączyć UAC i dopiero zainstalować drukarkę. Jak sie zainstaluje to włącz UAC ponownie. Źródełko - [url]http://trevinchow.com/blog/2007/01/27/vista-error-the-specified-print-monitor-is-unknown/[/url]
Żółty
Dodano
28.06.2007 16:29:14
Mariof
Dodano:
28.06.2007 16:22:47
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1