Problem z siecią: Ruter, laptop i 2 kompy stacjonarne

[b]Witam[/b] Mam spory problem, sprobuje opisac to bardzo zrozumiale bo niestety az tak mocno sie na tym nie znam, zeby samemu rozwiazac ten problem ... Otoż... wszystko bylo dobrze z internetem i siecia gdy nie bylo rutera (krotka mowiac :P) to znaczy: dwa komputery stacjonarne byly podlaczace kablami przez pokoje, glowny komputer pod modem internetu i byla i siec i internet. Nagle... bratu odbilo i kupil sobie laptopa, zażyczyl sobie rowniez internetu bezprzewodowego... tak wiec dokupil do tego ruter - ZYXEL 802.11g Wireless Firewall Router P-320W. Popodlaczal to w taki sposob ze wszystko dziala.. i internet jest jak wbym w dwoch kompach stacjonarnych i w tym laptopie tylko.... nie mam sieci w stacjonarnych kompach ( o laptopie nie wspominam narazie bo w laptopie jak narazie najmniej jest wazna siec) potrzebuje miec siec komputerow stacjonarnych i nie bardzo wiem jak to zrobic. Z glownego kompa jak probuje zalozyc siec to widzi tylko jedna karte (karte sieciowa tylko tego drugiego komputera z ktorym chce zalozyc siec) jednak przy probie utworzenia sieci przez kreatora konfiguracji sieci wyskakuje blad: "czesc sprzetu sieciowego tego komputera jest nadal odlaczona" - dlatego gdyz wlasnie kabel od tego drugiego kompa jest w tej chwli podlaczony pod ruter - byc moze dlatego nie widzi. A jak chce utworzyc siec tym samym sposobem ale z drugiego kompa, z tego zza sciany to Tam w ogole nie ma do wyboru zadnych kart iz tego co widze to mozna do konca bez problemu zakonczyc probe utworzenia sieci jednak z niepowodzeniem. Nie widza sie w ogole juz teraz ( jeszcze wczesniej to znaczy przed wczorajszym formatem z glownego kompa moglam wejsc na ten drugi - jednak z drugiego na pierwszy NIGDY :P). Na obu komputerach jest zainstalowany ten sam system xp sp2. I teraz nasuwa sie moje pytanie, bo wydaje mi sie ze dobrze jest popodlaczane wszystko do routera bo jednak internet jest wszedzie, zatem być moze nie dokonca skonfigurowany jest router, macie moze pomysl co zrobic zeby siec byla na stacjonarnych kompach w tym wypadku? a tu ten blad przy pierwszej probie - http://img212.imageshack.us/img212/72/83064149lu0.jpg pozdrawiam i czekam na pomysly z gory dzieki

Odpowiedzi: 1

naprawde nikt nie wie? :)
Angerika
Dodano
26.03.2008 12:20:28
Angerika
Dodano:
23.03.2008 19:36:37
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1