problem z rozdzielczoscia i dopasowaniem ekranu

Hej Mam windows 7 i taki problem: - Gdy ustawiam nizsza rozdzielczosc niz maksymalna mozliwa monitora to nie mam obrazu na pelny ekran tylko mam obciete czarne paski w poziomie i pionie. Tak jakby realna rozdzielczosc wcale sie nie zmieniala. Macie jakies pomysly?

Odpowiedzi: 7

Czy raczej utworzyć taki - w dywizji Siódemki?
XanTyp
Dodano
11.12.2009 00:48:18
Aha. Czyli dział "Sprzęt i sterowniki" można spokojnie wykasować z Forum ?
Veers
Dodano
10.12.2009 16:47:16
Więc pośrednio ma to jednak coś wspólnego z wydaniem Windowsa, skoro problem pojawia się w 7, a pod XP wszystko gra. Wina leży po stronie sterowników - z ich braku - pod siódemkę.
XanTyp
Dodano
10.12.2009 16:43:21
Nie bardzo wiem co to ma wspólnego z Windows 7 ? Na innych Windowsach tak się nie działo ? (wątpię - bo IMHO to kwestia czysto sprzętowa). W starszych laptopach możan było zaryzykować włączenie w BIOSie funkcji Stretch Display - ale: po pierwsze obraz tracił na ostrości, po drugie - producenci wymyślili inteligentne zarządzanie matrycą właśnie tak, by w niższej rozdzielczości niż natywna obraz nadal był wyświetlany ostro (za to na mniejszej powierzchni). Tyle teoria. W praktyce zaś - możesz przejść się po ustawieniach sterownika karty graficznej - może odkryjesz jakąś opcję która uwolni cię od czarnych pasów.
Veers
Dodano
10.12.2009 13:36:21
  • hitman75 10.12.2009 16:28:13

    [quote=Veers]Nie bardzo wiem co to ma wspólnego z Windows 7 .[/quote] Nie mowie, ze ma cos wspolnego. Poprostu zamiescilem taka informacje gdyby miala byc istotna dla kogos. Zauwazylem wlasnie, ze problem jest tylko na sterownikach ati. Na systemowych znika. Na stronie rowniez jest informacja, ze narazie nie ma dedykowanych sterownikow dla win7 i zeby instalowac dla visty, wiec moze w tym problem. Poki co wracam do xp i poczekam az beda sterowniki dedykowane do win7. Wiem, ze przy zmniejszaniu rozdzielczosci obraz traci na ostrosci i podczas uzywania systemu pracuję na najwyzszej rozdzielczosci, ale chodzilo mi o gry, ktorych nie odpalam na najwyzszej. Dziekuje wszystkim za pomoc :)

Tylko ze ja mam laptopa i nie mam mozliwosci recznego ustawienia tej opcji co w starych monitorach :/ Kiedy ekran jest obciety to ustawiona jest nizsza rozdzielczosc.
hitman75
Dodano
10.12.2009 01:12:38
W tradycyjnym monitorze CRT to dosyć popularny problem. Zwłaszcza w starszych modelach. jedynym lekarstwem było zdecydowanie się na jakąś konkretną rozdzielczość i potem ręczne rozciągnięcie obrazu przy pomocy pokręteł lub ustawień funkcyjnych monitora.
XanTyp
Dodano
10.12.2009 00:31:24
Niby kapuję, ale..... Czy wtedy jak sprawdzisz ową rozdzielczość to jest ustawiona ta niższa ? Czy jest ustawiona ta co była, a tylko ekran jest obcięty ? Bo jeżeli ustawia się prawidłowo niższa i jednocześnie obcina ekran to tak może być. Wtedy, niestety, trzeba ręcznie ekran dostosować w ustawieniach monitora.
Ucho
Dodano
09.12.2009 22:44:25
hitman75
Dodano:
09.12.2009 22:16:14
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1