Problem z routerem D-LINK DSL-G624T

Witam wszystkich! Miliard lat u Was nie pisałam! Oczywiście wszystkich pozdrawiam!!! No, ale do rzeczy: mam router D-link DSL-G624T. Sposób posiadania netu jest następujący: do routera podłączona jest wtyczka od netii (bo mam net z netii), z routera kablem sieciowym (skrętka) jest połączenie z kompem stacjonarnym. Pozostałe urządzenia w domu (ipod, laptop z Windą, MacBook, mój telefon i inne) łączą się z netem przez wifi. Wszystko git działa. Na kompie stacjonarnym mam obecnie testowego Windowsa 7. Ale to myślę, że nie ma znaczenia. Od kilku dni nie działa mi intenet przez LAN - do czegokolwiek podpinam wtyczkę skrętkę - na routerze nie świeci się dioda, w kompie w sieciówce, też ciemno. Internetu brak. Myślałam, że na początku kabel mam zwalony (różnie bywa z tymi kostkami na końcu), ale pożyczyłam kabel od kolegi i jest to samo! W routerze są cztery wyjścia na skrętkę (LAN1, LAN2, LAN3, LAN4) - gdziekolwiek włożę wtyczkę - zero netu. Ewentualnie, aktualnie LAN4 pomruguje, jednak powinien on świecić światłem ciągłym (i wtedy net jest). Połączenia wifi działają bezproblemowo. I teraz: co się spieprz*ło? Router obstawiam. Tylko jak to sprawdzić? Podłączając inne kompy do netu kablem - jest to samo (brak netu). Jak sprawdzić czy jest jakieś połączenie - iść do sklepu i kupić nowy? Czy co? Zaznaczam, że router jest bardzo ciepły - może coś się przegrzało? Poradźcie coś, bo muszę moim siostrom komp doprowadzić do ładu i przydałby się net, a ta cała sytuacja zaczyna grać mi na nerwach :-({|=

Odpowiedzi: 3

odswiezam pytanie Udało ci sie cos z tym zrobic ? Mam zamiar wyslac router do serwisu i nie wiem czy bedzie to koniecze. Jezeli udalo ci sie rozwiazac problem to podziel sie wskazówkami. Pozdrawiam
bzyk91
Dodano
19.10.2009 19:58:22
Hej, ...że tak zadam może głupie, ale nie koniecznie oczywiste pytanie;-): Restartowałaś oczywiście ruter? Przywracałaś ustawienia fabryczne? Mam ruter DLink 655 i też jest bardzo ciepły- tak mają chyba... ;-) Pozdrawiam
MarcinL
Dodano
01.07.2009 13:14:27
Witaj :) Zanim kupisz nowy router, może warto przyjrzeć mu się z bliska? Jeśli jest już po gwarancji, można spróbować rozkręcić obudowę i trochę odkurzyć. Kurz może też być przyczyną zwierania. Zwykle zwarcie prowadzi do spalenia układu, ale może tutaj tylko go zablokowało? Najprościej było by podmieć na inny i sprawdzić przed ew. zakupem nowego, czy to aby na pewno jest jego wina, choć objawy, jakie tu podałaś mocno na niego wskazują.
XanTyp
Dodano
30.06.2009 23:01:47
Lia
Dodano:
30.06.2009 15:51:40
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1