problem z reinstalacją 98

mam 2 partycje, na jednej system na drugiej waźne dane. ogólnie system jest zawirusowany i chciałem przeinstalować ponownie system. uruchamiam instalator win98 i dowiaduje się źe instalator ten jest tylko dla dysków nie zwierających systemu i zaleca mi zakonczenie pracy. chciałem sformatować dysk, lecz komenda "format c:" jest "nieznana". Czy przy pomocy np. programu fdisk moge usunąć i stworzyć nową partycję bez uszkodzenia tej 2 z danymi? albo czy jest jakieś inne rozwiązanie? dodam źe nie raz juź reistalowałem system na tym komputerze, z tej samej płyty i nigdy nie było takiego problemu. prosze o szybką odpowiedz. pozdrawiam.

Odpowiedzi: 12

Rebe:
EL NINO:


Jak tu nie malpowac Seekera ? :mrgreen:

ROTFL


Z pewną dozą samozaparcia :wink:
W takim razie bede musial sporo pocwiczyc, poniewaz mi nie wychodzi :mrgreen: .
EL NINO
Dodano
23.07.2005 21:31:37
EL NINO:


Jak tu nie malpowac Seekera ? :mrgreen:

ROTFL


Z pewną dozą samozaparcia :wink:
Rebe
Dodano
23.07.2005 21:28:48
kosior6:
mi parametr s działa bardzo dobrze
A co wedlug Ciebie "robi" ten parametr ?
kosior6:
nic nie kopiuje tylko ładnie i gładko robi format dysku
Tia. Masz w takim razie zmutowanego "eSa" skoro nic nie kopiuje a potrafi formatowac NTFSa.

Jak tu nie malpowac Seekera ? :mrgreen:

ROTFL
EL NINO
Dodano
23.07.2005 21:25:15
kosior6:
mi parametr s działa bardzo dobrze
nic nie kopiuje tylko ładnie i gładko robi format dysku

ROTFL
Seeker
Dodano
23.07.2005 20:22:15
mi parametr s działa bardzo dobrze
nic nie kopiuje tylko ładnie i gładko robi format dysku
kosior6
Dodano
23.07.2005 12:41:32
kosior6:
sprubuj odpalić kompa pod DOS–em i wpisz polecenie format c: /s
s to parametr systemowy zmuszający do formatu mi tym poleceniem 98 sformatowała nawet partycję NTFS

Sam to wymyśliłeś?
Przełącznik /s przy poleceniu format powoduje źe kopiowane są pliki systemowe DBLESPACE.BIN,IO.SYS,MSDOS.SYS oraz COMMAND, tyle tylko źe o ile to moźe przydatne być w DOSie to w systemach WINX psu na bude się zda , bo system i tak swoje pliki w czasie pracy instalatora na dysk kopiuje. A z formatowaniem partycji na NTFSie ma tyle wspólnego co ja ze Św. Frankiem z Asyźu
Seeker
Dodano
22.07.2005 21:56:45
sprubuj odpalić kompa pod DOS–em i wpisz polecenie format c: /s
s to parametr systemowy zmuszający do formatu mi tym poleceniem 98 sformatowała nawet partycję NTFS
kosior6
Dodano
22.07.2005 21:32:25
EL NINO:
Seeker:
Wersja OEM WIN98 takie cóś wyświetlała przy próbie nadinstalowania, ale wystarczy zmienić nazwę pliku win.ini z katalogu windows na win.costam i powinno pójść.
Od czego SETUPCOR ? :wink:


Z tego co pamiętam setupcor nie wydawała przy niekórych odmianach płyt instalacyjnych.
Rzeczywiście naleźało usunąć ( zmienić nazwę ) jakichś plików by instalka poszła – tylko nie jestem do końca przekonany czy nie było ich więcej niź jeden.
Rebe
Dodano
22.07.2005 09:16:46
Seeker:
Wersja OEM WIN98 takie cóś wyświetlała przy próbie nadinstalowania, ale wystarczy zmienić nazwę pliku win.ini z katalogu windows na win.costam i powinno pójść.
Od czego SETUPCOR ? :wink:
EL NINO
Dodano
22.07.2005 00:05:25
EL NINO:
mihau:
uruchamiam instalator win98 i dowiaduje się źe instalator ten jest tylko dla dysków nie zwierających systemu i zaleca mi zakonczenie pracy.
Robiles to z poziomu dzialajacego systemu ?

Wersja OEM WIN98 takie cóś wyświetlała przy próbie nadinstalowania, ale wystarczy zmienić nazwę pliku win.ini z katalogu windows na win.costam i powinno pójść.
Seeker
Dodano
21.07.2005 20:32:02
mihau:
uruchamiam instalator win98 i dowiaduje się źe instalator ten jest tylko dla dysków nie zwierających systemu i zaleca mi zakonczenie pracy.
Robiles to z poziomu dzialajacego systemu ?
mihau:
chciałem sformatować dysk, lecz komenda "format c:" jest "nieznana"
A to w jaki sposob ? Z dyskietki startowej ?
EL NINO
Dodano
20.07.2005 20:21:29
Sformatuj partycje C po zabootowaniu kompa z dyskietki startowej WIN98/ME.Bootowanie w biosie jako pierwsze przestaw na Flopy.

Wszystko masz tu – czytaj

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=9576&hl=delpart

Moźe być potrzeba zgrania danych,zdjęcia partycji z całego dysku,załoźenia i sformatowania.

Sprawdź dysk narzędziami producenta,bo moźe ma uszkodzenia.
JNJN
Dodano
20.07.2005 19:28:10
mihau
Dodano:
20.07.2005 17:41:30
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1