Problem z przywracaniem na Acerze 5100

Witam! Mam nie mały problem z przywracaniem w systemie Windows Media Center w ACERze 5100. Szwagier poprosił mnie o pomoc, bo nie włączał mu się komputer. Kiedy go obejrzałem rzeczywiście miałem problem z włąćzeniem kompa normalnie jak i w trybie awaryjnym. Na pulpicie zostawił on swoją pracę magisterską, więc zabrałem się do instalowania systemu na innym dysku po to żeby wyciągnąć ten plik z tego systemowego - dziwny sposób, ale jedyny na który wpadłem po tym jak mi się tryb awaryjny nie włączał. Szwagier dał mi płytke z Windowsem Media Center, ale nie wiedziałem, że w ACERach jest taka opcja przywracania ustawień fabrycznych. Szczerze mówiąc to włączyłem komputer z płytką w środku, ustawiłem w biosie rozruch z CD na 1st miejscu no i odpaliłem kompa znowu. Nawet nie wiem kiedy zaczęło się RESTORE SYSTEM. Myślałem, że to zwykłe przywracanie i pomyślałem, że jeszcze lepiej, ale to jakby zainstalowało system na nowo i plików nie ma. Nie można cofnąć do wcześniejszego stanu i w ogóle nie ma backupa tego co trzeba. Teraz nasuwa się pytanie, na które nie mam odpowiedzi: Co zrobić żeby ten plik odzyskać? Jest jeszcze jakiś ratunek? Po prostu błagam o pomoc, bo jak ta praca zniknie to sami wiecie jakie będą konsekwencje.

Odpowiedzi: 6

KŚE 05/2008 - Ontracka DataRecovery 6.1- warto poświęcić parę zł nim się do końca ręce załamie.
Rebe
Dodano
19.05.2008 17:36:07
Emtuu prawdopodobnie juz nie nie powróci [ * ] @down ban mu ban ](*,) za reklame! Nie chce spamować nieaktywnego topicu BTW ciekawe jak szybko pojawi sie numer 05/08 [url]http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Komputer+%C5%9Awiat+Ekspert+site%3Apeb.pl&lr=[/url] hehe juz dawno jest 06.05.2007, 10:26 :)
Small Mike
Dodano
19.05.2008 17:09:57
Restoration jest fajny, ale do małych pliczków tekstowych lub jpgów. Eksperymentowałem z nim kiedyś na większych i bardziej złożonych docach, excelach (*.psd już nie wspomnę) i albo nie dawało się nic odzyskać, albo uzyskiwałem treść w strzępach. Spróbować można, ale raczej nie liczył bym na rewelacje :-k
XanTyp
Dodano
19.05.2008 15:18:08
ja proponuje jednak spróbowac użyć jakiegoś softu do odzyskiwania danych, być może sektory na których był ten plik nie zostały nadpisane http://www.softperfect.com/products/filerecovery/ http://www.download.net.pl/1598/Restoration/ jest tego sporo w google - osobiscie polecam ten 2 - łatwy w użyciu i calkiem skuteczny
SDR
Dodano
16.05.2008 16:03:34
[quote=Emtuu] Po prostu błagam o pomoc, bo jak ta praca zniknie to sami wiecie jakie będą konsekwencje.[/quote] Prawdopodobnie śmierć. Prawdopodobnie pozostaje labolatorium cena ok. 500PLNów ..... na google powinneść znaleść jakieś blisko ciebie.
Small Mike
Dodano
13.05.2008 15:28:26
  • XanTyp 16.05.2008 12:56:41

    [quote=Small Mike][quote=Emtuu] Po prostu błagam o pomoc, bo jak ta praca zniknie to sami wiecie jakie będą konsekwencje.[/quote] Prawdopodobnie pozostaje labolatorium cena ok. 500PLNów[/quote] Niestety, ale racja. Inaczej raczej sie nie da. Swoją drogą, ten Twój szwagier też nie wykazał się specjalnie. Żadnych backupów pracy nie robił? Nic nie zgrywał na płytę czy na pena? Ech, tak to jest jak się wierzy w nieśmiertelność sprzętu... #-o Lab to raczej najrozsądniejsze rozwiązanie. Drogie, ale raczej konieczne. I najbezpieczniejsze.

Mam ten sam model. Taka reinstalacja systemu wizę się z wyczyszczeniem dysku (było odpowiednie ostrzeżenie w języku angielskim). Możesz spróbować jeszcze jakimś programem do odzyskiwania danych ze sformatowanych nośników, ale lepiej nie robić sobie nadziei, ponieważ jednym z warunków odzyskania jest nie zmieniona zawartość dysku od czasu formatu.
Bejkrools
Dodano
13.05.2008 02:07:34
Emtuu
Dodano:
12.05.2008 21:17:02
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1