Problem z przekierowywaniem adresów

Witam Mam problem - opera przekierowuje zapytania na dziwne strony, IE pytania do google także przerzuca w dziwne miejsca. HijackThis ustalił w czym problem - zapisy w pliku hosts podają dziwne dane. Niestety, nie jestem w stanie tego pliku zmienić (tzn mogę edytować, zapisać, ale po reboocie i tak jest po staremu. Proszę o pomoc. Poniżej log z HijackThis. http://www.wklejto.pl/84337

Odpowiedzi: 6

Niestety, fiasko, także w trybie awaryjnym. Wygląda na to, że coś blokuje dostęp do edycji pliku hosts - i nie wiem jak się tego pozbyć. Kwerenda w google nie pomogła. Sytuacja uległa zmianie:) Bardzo dziękuję za pomoc, ale pogłębione grzebanie w google pomogło. Program o nazwie Unlocker pozwolił na usunięcie pliku hosts, spywareblaster z backupu odtworzył jego starą wersję, jeszcze sprzed inwazji. W usunięciu problemu wydatnie pomógł HJT, który pozwolił zlokalizować złośliwe wpisy. Pozdrawiam, spokojnych świąt!
Ziomalek78
Dodano
21.12.2010 19:43:03
Spróbuj tego samego w trybie awaryjnym.
XanTyp
Dodano
21.12.2010 16:50:27
Niestety, nie da się tak po prostu zapisać zmian. Gdyby to było możliwe, nie miałbym pewnie problemu. Notatnik od razu przy próbie zapisu przechodzi do okna z "zapisz jako". Gdyby było możliwe zapisanie zmian w pliku wprost, pewnie hijack by sobie sam z tym poradził. Plik hosts który chcę zmienić ma wszelkie możliwe parametry nadane typu systemowy, blokada zmian etc, i nie mogę tego samodzielnie zmienić, nie mogę go usunąć etc. Więc normalnymi metodami nie jestem w stanie go zmienić. A to o czym napisałem powyżej (zapisanie pod tą nową nazwą) sugeruje sam hijack, ja bym tego sam nie wymiślił - za głupi na to jestem. Podtrzymuję swą prośbę o pomoc.
Ziomalek78
Dodano
21.12.2010 12:13:45
A niby jak ma go zmienić - skoro zapisujesz zupełnie inny (nowy) plik pod inną nazwą ?
Veers
Dodano
21.12.2010 12:04:21
Niestety nie, Hijack od razu mówi przy analizowaniu pliku Hosts iż nie może mieć do niego dostępu i że to jest problem - nie będzie mógł sam nic pozmieniać w tym pliku. Radzi aby samodzielnie otworzyć go w notatniku, usunąć wpisy które sugeruje jako szkodliwe, a następnie zapisać plik pod nazwą 'hosts.' - dokładnie tak, z apostrofami. Robię to, ale system i tak nie zmienia pliku hosts systemowego tylko zapisuje osobny plik.
Ziomalek78
Dodano
21.12.2010 11:15:46
Log przeniosłem.[quote=Ziomalek78]Niestety, nie jestem w stanie tego pliku zmienić[/quote]A co z samym HiJackiem? Nie możesz usunąć całej grupy wpisów 01 - za jego pomocą?
XanTyp
Dodano
21.12.2010 06:22:42
Ziomalek78
Dodano:
20.12.2010 23:36:38
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1