Problem z preferowanym i alternatywnym dns.

Witam wszystkich serdecznie! Uruchomiłem w mojej sieci lokalny serwer DNS, działa on poprawnie ale pojawia się problem podczas konfiguracji routera tudzież stacji roboczej. Chodzi o ustawienie preferowanego i alternatywnego serwera DNS. Ustawiłem na końcówce jako DNS preferowany adres lokalnego DNS'a (192.168.0.xxx) a jako alternatywny 194.204.152.34. Mimo to jeśli wpisuje w przeglądarce nazwę zasobu serwer nie zostaje odnaleziony (mowie tu o zasobach sieci lokalnej, internet działa dobrze) Po usunięciu alternatywnego serwera DNS wszystko działa prawidłowo, zapytania są kierowane na DNS lokalny a on przekierowuje je na serwery zewnętrzne lub zwraca adres lokalnych zasobów. Nie może jednak tak zostać bo w wypadku awarii lokalnego serwera nie będzie żadnego DNS'a. Podsumowując, jak wymusic by komputer korzystał z preferowanego DNS a tylko w wypadku nie uzyskania odpowiedzi ratował sie alternatywnym. Aktualnie nie wiem dlaczgo moj lokalny DNS jest pomijany. ps. ten sam problem wystepuje na wszystkich końcówkach. Łącze pozdrowienia

Odpowiedzi: 0

arth
Dodano:
17.03.2008 13:18:38
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0