Problem z portami C#

Witam, mam do zrobienia projekt który będzie działał na zasadzie serwera i klienta. Serwer będzie musiał nasłuchiwać na portach (do wyboru na którym) odpowiedzi klienta i wyświetlić komunikat w messageboxie Klient będzie wysyłał do serwera komunikaty poprzez porty (do wyświetlenia w messageboxie). Wiecie może jak optymalnie zrobić taką aplikacje (chodzi mi o maksymalną wydajność takiego rozwiązania)?? Znalazłem taki przykład w internecie: http://www.codeguru.pl/article-552.aspx Co o tym myślicie?? ale z tego co wyczytałem są 2 rodzaje serwerów - synchroniczne i asynchroniczne- Ty mówisz o asynchronicznym?? z tymi mesageboxami to tylko przykład ;) - ogólnie to będę zapisywał komunikaty do pliku...:) potrzebuje takie zestawienie klienta i serwera które umożliwi mi komunikację pomiędzy serwerem a klientem (obustronną). Klientów będzie ok 1000... co ok 15 sekund każdy z klientów będzie wysyłał komunikat poprzez gniazdo do serwera i serwer będzie zapisywał tą wartość do pliku. Co 30 sekund serwer ma wysyłać komunikat do każdego z klientów... ogólnie takie jest założenie projektu;) możecie coś podpowiedzieć lub najlepiej pokazać jakiś przykład??:) z góry WIELKIE dzięki za pomoc:))) Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam Northwest

Odpowiedzi: 0

northwest
Dodano:
24.05.2008 21:59:45
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0