Problem z polską nazwą konta.

Witam! To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Kilka dni temu otrzymałem kompa złożonego w Komputroniku. Na kompie została zainstalowana Vista z Sp1, z utworzonym kontem administratorskim. Do sedna, chciałem zainstalować Fallouta3, ale na początku instalacji wyskakuje błąd z komunikatem "command line option syntax error. Type Command/? For Help. " . Wyczytałem, iż jest to spowodowane polskimi literami w nazwie konta, zmieniłem je na takie bez polskich liter i ten błąd wyskakuje dalej. Czym jest to spowodowane, może stara nazwa konta jest zapisana gdzieś głębiej w systemie. Jeżeli tak to gdzie szukać jakiegoś pliku ze starą nazwą? Wyczytałem również, że używanie konta administratoskiego jest nie zalecane. Jeżeli tak to dlaczego? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 5

Wielkie dzięki za pomoc, również życze Wesołych Świąt. Temat można zamknąć.
Galas
Dodano
24.12.2008 21:28:00
Ja używam konta Administratora od zawsze. Poprostu takie konto jest wygodniejsze. Masz dostęp do wszystkiego. Bezpieczniej jest chyba jak osoba niedoświadczona korzysta z komputera. Wtedy mniejsza szansa że skasuje coś ważnego. Ale tak to nie widze jakiś szczególnych sytuacji w których konto administratora jest niebezpieczne. Jak nie będziesz otwierać na administratorze wszystkiego co popadnie to nie będzie problemu. Pozdrawiam i życze Wesołych Świąt
wasylek88
Dodano
24.12.2008 11:25:22
KK dzięki za pomoc, zrobiłem to, ale czy moge używąć tego konta na codzień, bo czytałem że jest to nie zalecane. Tzn. używanie konta administratora, poprzednie usunełem.
Galas
Dodano
23.12.2008 19:20:44
Wystarczy że będziesz na koncie administratora i w panelu sterowania dasz Konta użytkowników. Następnie klikasz na Zarządzaj innym kontem. Wybierasz konto któremu chcesz nadać prawa administratora i klikasz Zmień typ konta i wybierasz Administrator. Klikasz guzik Zmień typ konta i cieszysz sie na innym kontem uprawnieniami admina. Mam nadzieje że pomogłem.
wasylek88
Dodano
23.12.2008 14:11:18
Przed chwilą instalowałem Ati toola i instalacja zatrzymała sie na pliku "Właściciel", znajdującym sie "C" w " Użytkownikach". Jak sie okazało jest to folder od konta, tylko że ze starą nazwą. Prubowałem zmienic jego nazwe, ale w menu nie ma opcji "Zmień nazwe". Może jest jakiś inny spośob aby ją zmienic? No chyba, że tego konta nie powinno sie używać jeżeli tak to co zrobić. Doradźcie co mam zrobić. Już doszedłem jak zmienić nazwe tego folderu, ale nie chce używać konta administatorskiego, tak więc założyłem zwykłe i na tym nie moge isntalować oprogramowania ponieważ przy próbie instalacji wyskakuje komunikat informujący o tym, że nie mam uprawnień do instalacji programów. Teraz moje pytanie brzmi jak nadać uprawnienia zwykłemu kontu, abym mógł wszystko instalować i korzystać bez ograniczeń z tego konta. Czy wystarczy wyłączyć konto administratora??
Galas
Dodano
21.12.2008 19:25:40
Galas
Dodano:
21.12.2008 18:18:46
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1