Problem z Połączeniem sieciowym

Mam problem z połączeniem sieciowym.Po wywołaniu tej opcji nie pojawiają sie źadne połączenia sieciowe .Mam poprawnie zainstalowaną karte sieciową .Kiedyś wyskawało i mogłem sprawdzać moje IP a teraz nic ,puste okno.Kiedy daję "odświeź "wyskakuje źe nie moźe pobrac listy kart siecowych tego kompa i ze mam sprawdzić czy usługa "połączenie sieciowe "jest aktywna (a jest) .
Wszystko z netem jest oki ,mam internet i LAN ,ale nie mogę udostępniać plików na Lanie bo kreator połączeń sieciowych nie daje sie uruchomić .

Odpowiedzi: 20

Mialem podobny problem z siecia i po zainstalowaniu wyzej wymienionej latki problem zniknal.
Zibi
Dodano
17.01.2003 00:00:15
No to tutaj macie rozwiazanie tego problemu:
http://support.microsoft.com/?kbid=329441
jest i łatka do tego:
http://download.microsoft.com/download/whistler/Patch/Q329441/WXP/Pl/Q329441_WXP_SP2_x86_PLK.exe
EL NINO
Dodano
01.12.2002 15:43:40
No to tutaj macie rozwiazanie tego problemu:
http://support.microsoft.com/?kbid=329441
jest i łatka do tego:
http://download.microsoft.com/download/whistler/Patch/Q329441/WXP/Pl/Q329441_WXP_SP2_x86_PLK.exe
EL NINO
Dodano
01.12.2002 15:43:40
[ciach]nie wyświetla połączeń sieciowych mimo iz internet i lan mam (i tu tkwi mój problem ,jak zrobic źeby ponownie wyświetlał połączenia sieciowe(a kiedyś wyświetlał))

Witam
Spotkalem sie z tym samym problemem. Otoczenie sieciowe bylo i nagle, nie wiadomo dlaczego zniknelo. Przejrzalem wszystkie logi zdarzen i nic sie nie pojawilo co mogloby naprowadzic na jakis slad. Wszystkie uslugi, ktore powinny byc sa wlaczone. Wydaje mi sie, podkreslam wydaje mi sie ze problem pojawil sie w momencie nieudanej instalacji SP1. Oczywiscie na XP.
POzdrawiam
Gapiart
GapiART
Dodano
26.11.2002 20:20:59
Albo wyjmij kartę z gniazda, reset, włóź i reset i zobaczymy :)
Lezio111
Dodano
22.11.2002 19:18:28
ok :D ale skoro wczesniej ją widziałeś to moźe spróbuj najprościej przywrócić system?????
wojtek1111
Dodano
22.11.2002 00:51:20
nie przestawiałem w ustawieniach karty nic .Odp do pyt 2 .karta była była zainstalowana od początku i na początku wszystko było oki ,teraz sie cos skaszaniło .Z screnami to jeszcze poczekam ,jak nikt inny nie pomoze to wtedy pogadamy.
zorrk
Dodano
22.11.2002 00:45:57
Masz rację udostępnianie zaleźy od tego ,miałem na myśli tylko to źe jeźeli to nam się pokaźe to "będziemy w domu" problem jest z pozoru błachy ,ale jednak to dosc powaźna sprawa ,gdyź konfiguracja tegoź połaczenia musi się uruchomic w kaźdym momencie!!! dlaczego tak nie jest nie mam pojecia .Chyba ze albo coś przestawiłeś w karcie po instalce, jeśli nie to : pyt 2 ,czy win instalowałeś wczesniej ,a później doinstalowałeś kartę??jesli była tam przy instalce powinien sam xp to połaczenie wstępnie skonfigurować.
jesli chcesz wysle Ci screeny z moich ustawień na maila ,bo nie chce mi się ich wstawiać tutaj
,a ostatecznośc to reinstall XP jesli moźesz
PS: cięźko tak na odległośc wolał bym tam pogrzebać:)))Pozdr Wojtek
wojtek1111
Dodano
22.11.2002 00:32:51
WOJTEK1111 właśnie tego nie widac (mamy nawet tą samą karte sieciową)!!!!!!.Ale wydaje mi sie źe udostępnianie zalezy wlasnie od tego (ale nie jestem pewien) bo nie umiem uruchomic konfiguratora sieci (tego drugiego co zakresliłeś).
zorrk
Dodano
21.11.2002 23:46:12
wydaje mi się ze schodzimy tu na jakieś boczne tory ,ja zrozumiałem to tak:u zorrka nie widać tego:
i w tym jest problem udostępnianie to juz zupełnie inna bajka[/img]
wojtek1111
Dodano
21.11.2002 23:38:12
zorrk:
Konto goscia mam włączone ale z tego co wiem (a nawet próbowałem ) nie da sie nadać temu kontu(kontowi?) hasła
Najprostsze udostepnianie w XP robi sie tak:
Panel sterowania –> Narzędzia administracyjne –> Zarządzanie komputerem –> Uźytkownicy i grupy lokalne –> Uźytkownicy –> prawym myszy na Gość –> ustawianie hasła i wpisujemy hasło. Wtedy ktos kto bedzie chcial sie dostac do Ciebie bedzie musial wpisac uzytkownika "Gość" i haslo ktore zalozyles.

Dodatkowo sprawdz na wszelki wypadek:
Panel sterowania –> Narzędzia administracyjne –> Zasady Zabezpieczeń Lokalnych –> Zasady Lokalne –> Przypisywanie Praw Uźytkownika –> Odmowa dostępu do tego komputera z sieci
czy tam nie masz przypadkiem wpisanego Goscia. Jesli tak to dwuklik i usun. Ma byc tylko Support_cos_tam.
EL NINO
Dodano
21.11.2002 22:02:39
Konto goscia mam włączone ale z tego co wiem (a nawet próbowałem ) nie da sie nadać temu kontu(kontowi?) hasła.
Mam równiez wyłączone proste udostępnianie.
zorrk
Dodano
21.11.2002 20:31:53
zorrk:
wyskakuje pytanie o hasło ,mimo iz nie udostępniałem 'na hasło'.
A masz zalaczone konto goscia ? Panel sterowania – konta uzytkownikow. Jesli tak, to sprawdz czy ma nadane haslo. Odznacz rowniez "Uzyj prostego udostepniania" w dowolnym oknie folderu – narzedzia – opcje folderow – widok
EL NINO
Dodano
21.11.2002 15:40:40
zorrk:
wyskakuje pytanie o hasło ,mimo iz nie udostępniałem 'na hasło'.
A masz zalaczone konto goscia ? Panel sterowania – konta uzytkownikow. Jesli tak, to sprawdz czy ma nadane haslo. Odznacz rowniez "Uzyj prostego udostepniania" w dowolnym oknie folderu – narzedzia – opcje folderow – widok
EL NINO
Dodano
21.11.2002 15:40:40
EL ZAQRKA napisał:
Sprawdz czy masz zalaczone – Panel sterowania – Narzedzia administracyjne – Uslugi – Polaczenia sieciowe. Powinna byc ta usluga "Uruchomiona". Tryb uruchamiania – reczny. Usluga ta odpowiada za wyswietlanie i zarzadzanie folderem "Otoczenie sieciowe".


Napisałem źe mam :) spooko.

EL ZAQRKA napisał:
Kto Ci zasugerowal, ze trzeba uzywac kreatora ? Zeby udostepnic jakis zasob w sieci wystarczy kliknac prawym myszy i w menu masz "Udostepnianie". Klikasz i masz do wyboru co i jak udostepnic.



Nie dokładnie sie wyraziłem ,przepraszam źe wprowadziłem Cie w błąd.Wiem jak sie udostępnia ale gdy próbuje wejsc na mój komputer przez lan wyskakuje pytanie o hasło ,mimo iz nie udostępniałem 'na hasło'.Przeczytałem ,ze aby móc udostępniac (bez tego hasła)nalezy uruchomic kreatora konfiguracji sieci,a owy kreator nie da sie uruchomic (poprostu nie wyskakuje okno ) i chyba przyczyna tego lezy w braku "połączen sieciowych".

Co do grzebania w rejestrze –az taki dobry to ja nie jestem.
Mam XP.
Z netem gra, ale nie moge udostępniac przez LAN poprawnie jak juz wyzej pisałem
zorrk
Dodano
21.11.2002 15:14:42
zorrk:
nie wyświetla połączeń sieciowych mimo iz internet i lan mam (i tu tkwi mój problem ,jak zrobic źeby ponownie wyświetlał połączenia sieciowe(a kiedyś wyświetlał))
Sprawdz czy masz zalaczone – Panel sterowania – Narzedzia administracyjne – Uslugi – Polaczenia sieciowe. Powinna byc ta usluga "Uruchomiona". Tryb uruchamiania – reczny. Usluga ta odpowiada za wyswietlanie i zarzadzanie folderem "Otoczenie sieciowe".
zorrk:
po pierwsze
Przyczytałem na jednym z postów źe aby móc udostępniać naleźy uruchomic kreatora sieci
Kto Ci zasugerowal, ze trzeba uzywac kreatora ? Zeby udostepnic jakis zasob w sieci wystarczy kliknac prawym myszy i w menu masz "Udostepnianie". Klikasz i masz do wyboru co i jak udostepnic.

Z Twojego opisu wynika, ze masz XP lub w2k. Jesli cos innego to pisz. A same ustawienia karty sieciowej mozna odczytac i modyfikowac nawet w rejestrze. Nie wiem jednak po co skoro wszystko z LANem i netem gra. :wink:
EL NINO
Dodano
21.11.2002 14:16:11
po pierwsze
Przyczytałem na jednym z postów źe aby móc udostępniać naleźy uruchomic kreatora sieci (a on u mnie sie nie chce uruchomic ) .
po drugie
Właśnie !,nie wyświetla połączeń sieciowych mimo iz internet i lan mam (i tu tkwi mój problem ,jak zrobic źeby ponownie wyświetlał połączenia sieciowe(a kiedyś wyświetlał))
Nie wyświetla połączen i nie moge sprawdzić tcp/ip jak napisałeś Wojtku1111.
pozdrawiam
zorrk
Dodano
21.11.2002 12:47:41
nie bardzo rozumiem ,próbowałeś kreatorem konfigurować połaczenie???jesli nie wyswietla połaczenia to przeciesz nie sprawdzisz tcp/ip itd...??
wojtek1111
Dodano
21.11.2002 12:32:11
Próbowałem odinstalowac ale nic nie dało :(
zorrk
Dodano
21.11.2002 11:40:56
Witam.
Moze sprobuj całkowicie odinstalowac karte i ponownie ja zainstalowac, moze cos to pomoze. I sprawdz czy masz zainstaowany protokół i klient sieci, moze cos z tym.
Powodzenia
dszyszko
Dodano
20.11.2002 21:59:40
zorrk
Dodano:
20.11.2002 14:56:15
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2