Problem z polaczeniem sieciowym w neostrada

Od paru dni bezskutecznie probuje dokonac polaczenia sieciowego miedzy komputerem Hostem a laptopem w celu korzystania z netu na tym drugim. OPIS: -lacze z internetem: modem neostrada.pl ZXDSL 852 - KOMPUTER HOST- win xp sp2 profesional z karta sieciowa Realtek 8139 -laptop win xp sp2 profesional karta sieciowa pro/1 Problem tkwi w tym w ustawieniach polaczen lokalnych w zakladce zaawansowane nie ma opcji udostepnij polaczenia sieciowe. Czytalem juz wiele tematow na forum, dlatego zapora jest wlaczona i ustawiona automatycznie, na laptopie wylaczylem udostepnienie polaczenia w zakladce zaawansowane. Komputery maja inne nazwy, taka sama nazwe grupy roboczej. Oba polaczenia sa wlaczone. Jednak z internetu korzystac nie moge. Co w takim razie jest zle?

Odpowiedzi: 8

wydaje mi siem ze to problem z windosem. Kiedys zrobilem polaczenie sieciowe miedzy moim laptopem a innym kompem z ktorego pobieralem internet. Nie bylo wtedy zadnych problemow, jednak gdy zmienilem windowsa na inny na kompie hoscie to tez nie bylo wtedy udostepniemnia, udostepnienie pojawilo sie dopiero na drugiej karcie sieciowej ktora dodatkowa zamatowalem.' nic z tego nie rozumiem
starostast
Dodano
20.07.2007 13:59:31
Ja juz nie wiem o co chodzi, wywalilem neo i chcialem zrobic zwykle polaczenie sieciowe, a udostepnienia sieci jak niema tak nie ma w polaczeniach/zaawansowane
starostast
Dodano
19.07.2007 21:20:43
tak jak napisalem w pierwszym poscie zapora jest wlaczona
starostast
Dodano
19.07.2007 20:20:16
Zobacz czy masz włączoną usługę "zapora systemu windows/udostepnianie polaczenia internetowego" .Panel ster. narz. administr. usługi
Seeker
Dodano
19.07.2007 08:14:13
no totalnym lamerem nie jestem, jasne ze restartowalem Juz nie raz robilem takie polaczenia sieciowe, tyle ze teraz nie mam pojecia co sie z tym udostepnianiem stalo, nawet system dzisiaj zmienilem i nic
starostast
Dodano
19.07.2007 01:53:36
odinstalowalem ta aplikacje i dalej nie mam udostepnienia aktywnego
starostast
Dodano
19.07.2007 01:40:48
  • SLAY3R 19.07.2007 01:44:37

    [quote=starostast]odinstalowalem ta aplikacje i dalej nie mam udostepnienia aktywnego[/quote] Zrestartowałeś system?

Robilem wszystko tak jak w przyklejonym watku, ale dalej to samo. A co to jest ta aplikacja dostepowa??
starostast
Dodano
19.07.2007 00:51:49
  • SLAY3R 19.07.2007 01:34:23

    [quote=starostast]A co to jest ta aplikacja dostepowa??[/quote] Ten modem masz z zestawu instalacyjnego od TP? Z płytki instauje się domyślnie taki programik z którego to po można nawiązać połączenie z netem, odpalić przeglądarkę itp. Może z tego nie kożystasz, ale masz zainstalowane tylko? Ta aplikacja blokuje udostępnianie internetu z tego co wiem.

A z aplikacji dostępowej tp korzystasz? Jak tak to odinstaluj ją, z płyty zainstaluj tylko sterownik do modemu i stwórz ręcznie połączenie dial-up. O udostępnianiu internetu w przyklejonym temacie czytałeś?
SLAY3R
Dodano
18.07.2007 22:02:09
starostast
Dodano:
18.07.2007 18:54:16
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1