Problem z połączeniem do internetu

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem internetu w MULTIMEDIA wraz z telefonem.(czyli ten duży modem MOTOROLI o oznaczeniach SBV5121E). Dotychczas internet podłączony był do komputera stacjonarnego z systemem XP. Lecz dzisiaj sprawiłem sobie prezent w postaci laptopa Asusa F3SV (karta sieciowa Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller) Po odłączeniu kabla od karty sieciowej w stacjonarnym podłączyłem ten kabel do odpowiedniego wejścia w laptopie(tkz. port sieci LAN RJ-45) Chwile czekania - trwa łączenie - siec niezidentyfikowana odpalam IE i oczywiscie nie działa po sprawdzeniu czy wszystkie ustawiania są poprawne(automatyczne IP i DNS itp) sprobowałem ponownie z tym samym skutkiem. Spróbowałem jeszcze z kablem USB i sterami do tego modemu pod viste lecz nic to nie dało Zadzwonilem w koncu do MM i powiedzieli mi że z ich strony jest wszystko OK i w moim laptopku coś blokuje dostęp do neta. Pomóżcie mi w znalezieniu co to. Defendera po prawej na dole kliklem prawy i zamknij zapore wylączyłem probnego nortona odinstalowalem i dalej neta nie ma pomocy !!!!!

Odpowiedzi: 2

Już wszystko działa Chodziło chyba o to że w ustawieniach było coś zaznaczone jako Niestandardowe(łączenie z siecią). Przestawiałem to na OK i działa. Teraz bym prosił o pomoc w tym że to sobie podłączyłem na USB i normalny kabel lan jest w stacjonarnym lecz net jest tylko przez USB. Restartowałem itp i nic Sieci jako takiej między tymi kompami też nie ma Pomocy!!!
oser92
Dodano
04.07.2008 17:54:58
Nie wiem jak w twojej sieci ale w UPC trzeba zrestartowac modem kablowy (wył.na okolo 30 sec.)
gery3
Dodano
04.07.2008 00:18:52
oser92
Dodano:
03.07.2008 19:19:37
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1