Problem Z Połaczeniem 2 Komputerów

Kupiłem kartę sieciową i kabel (odpowiedni, działający). Podłączyłem wszystko. Oczywiście na dwóch kompach jest karta sieciowa i połączenie jest ustalone, ale przy statusie połączenia pojawia się komunikat "ograniczenie lub brak łączności". Próbowałem zmienić kabel. Zmieniłem także laptopa do którego to podłączałem - za każdym razem nie chodzi, więc problem tkwi w konfiguracji hosta - mojego PC'ta. Na nim jest XP Home, na Laptopie też XP, na drugim notebooku Vista - za każdym razem nie chodzi. Wiecie w czym problem? Próbowałem już narzędzia WinsockxpFix - nic nie pomógł.

Odpowiedzi: 4

Spróbuj może podmienić sterowniki do Twojej sieciówki, jak masz możliwość to podmień ją dla testów na inna. Potem zerknij do przyklejonego tutaj tematu o łaczeniu komputerów.
wojtt
Dodano
29.09.2007 00:58:55
tak mam kabel crosowany. Ja jestem poczatkujacym i nie wiem jak zrobic pewne rzeczy wiec prosze mowic mi krok po kroku. pozdrawiam i z gory dziekuje
bombelek
Dodano
27.09.2007 02:08:08
Kabel na 100% scrosowany?
wojtt
Dodano
20.08.2007 19:13:57
Spróbuj konfiguracje IP ustawić na stałe jeśli jest przydzielane z automatu przez DHCP, kabel skrosowany, dobry? Pingują się nawzajem?
Falek
Dodano
14.08.2007 11:26:01
Halski
Dodano:
13.08.2007 20:15:03
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1