problem z połączeniem 1394

Na jakiś czas dostałem do poużywania laptop. Jest to Asus Z92M z systemem windows vista home basic. Chciałem udostępnić temu laptopu :) internet za pośrednictwem komputera stacjonarnego przez firewire. No i tutaj jest problem, bo o ile w stacjonarnym xp w połączeniach sieciowych jest połączenie 1394 w którym można normalnie ustawiać ip, maskę itp to w tym laptopie tego nie ma... Po podpięciu kabla nic się nie dzieje. Czy ten laptop wogóle daje możliwość połączenia z innym komputerem przez firewire? Czy może wystarczy zrobić jakiś myk w systemie żeby to zaczęło działać?

Odpowiedzi: 2

Eh, a szukałem przyczyn w sprzęcie bradziej, a tu jednak system na to nie pozwala... buu... Trzeba będzie jednak chwycić za śrubokręt i dokręcić dodatkową sieciówkę do stacjonarnego kompa :)
SLAY3R
Dodano
17.08.2007 04:27:41
  • Anathema 17.08.2007 11:00:38

    [quote=SLAY3R]Eh, a szukałem przyczyn w sprzęcie bradziej, a tu jednak system na to nie pozwala... buu... Trzeba będzie jednak chwycić za śrubokręt i dokręcić dodatkową sieciówkę do stacjonarnego kompa :)[/quote] No niestety, chyba się nie obejdzie w inny sposób ;-)

No i tutaj jest pies pogrzebany, gdyż w Vista zrezygnowano z obsługi protokołu IP przez firewire: http://www.microsoft.com/whdc/system/bus/1394/IP_1394.mspx :/
Anathema
Dodano
17.08.2007 00:22:44
SLAY3R
Dodano:
17.08.2007 00:09:39
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1