Problem z podmienieniem tła przyciskowi

Witam, Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Otóż mam kontrolkę ImageButton zagnieżdzoną w LoginView1.LoggedInTemplate, o ID = "AdminButton". Chce gdy wejdę na dział administracji zmieniło się tło tego przycisku i było o innym tle w momencie gdy strona jest wyświetlana. Próbuje napisać odpowiedni kod w pliku admin.aspx.cs, ale nie widzi obiektu. Nie wiem też czy może wlaściwym rozwiązaniem jest pisanie tego kodu w pliku master.page.cs? Proszę o wskazówki

Odpowiedzi: 4

Dzięki za informacje problem jest częściowo rozwiązany i generalnie to zrobiłem. Największy problem to to, że ImageButton o id = AdminButton jest osadzony na LoginView1.LoggedInTemplate.AdminButton i stąd aby go znaleźć chyba trzeba stosować FindControl("AdminButton")? Mam jeszcze jedno pytanie, Podmiane obrazka robie wg takiego schematu: [size=6]//podmiana obrazka logo if (ContentPlaceHolder1.Page.Title.ToString() == "Administracja") { ImageButtonLogo.ImageUrl = "~/images/admin-on.gif"; }[/size] Jak zrobić aby wskazywac na odpowiednia nazwę pliku? Próbuje tak: if (ContentPlaceHolder1.Page is Page("admin.aspx")) ... ale nie dziala.
Liść
Dodano
15.09.2007 13:19:41
Nie dodajesz using tylko w VS masz w menu Project ->add class albo add Windows Forms, ono ci automatycznie dodaje. Ale, ja nie wyobrażam twojego problemu, jeśli w oknie w dziale administracji widzisz tą kontrolkę to i musisz widzieć jego BackColor. A jeśli nie widzisz to powinieneś go dodać do projektu.
Sfinks
Dodano
15.09.2007 10:01:39
no tak ;) najproszta metoda. Jednak sęk w tym, że nie widzę tego obiektu w IntelliSense. ImageButton osadzony jest na master pejdżu i pisząc kod w jakimstampliku.cs nie widać go. Wiem, że trzeba dodać referencje (using), ale jak to zrobić? Tworząc tam namespace? I w jaki sposób dołaczać do dyrektywy na początku aby zauważył ten obiekt VS w jakimstampliku.cs? Liczę na Twoja pomoc. Bede ogromnie wdzięczny
Liść
Dodano
14.09.2007 20:56:35
A co przeszkadza w dziale administracjy dodać NazwaTegoImageButtona.BackColor=jakiś inny kolor?
Sfinks
Dodano
14.09.2007 17:34:32
Liść
Dodano:
13.09.2007 17:33:17
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1