Problem z podłączeniem

Witam, mam problem z połączeniem gps'a garmin nuvi 205 do kompa. W nuvi jest złącze mini usb i myślałem, że tu jest problem ale jak podłączyłem zewnętrzny dysk twardy z mini usb wszystko działało, system go widział, nuviego nie chce zobaczyć, tzn łączy się ale w menedżer urządzeń jest znak zapytania a przy nim usb device, sterownika nie ma i nie da się zainstalować, tzn da się, jak zainstaluje przez dodawanie sprzętu to pojawia się kod 10, NIE MOŻNA URUCHOMIĆ URZĄDZENIA. Czy ktoś ewentualnie wie co na to poradzić ? aha system XP SP3 32bit, laptop HP COMPAQ nx 6310.

Odpowiedzi: 6

Lepiej jest zacytowac. Wracajac do tematu. To system masz dodany do lapka czy juz instalowales swoj(czysty)?
Ukey
Dodano
22.02.2009 00:46:10
  • tommy__ 22.02.2009 11:48:55

    mam swój, kupiłem laptoka z win xp ale nie mam go na płycie tylko jest wydzielona partycja na dysku HP RECOVERY.

[b]Tommy[/b], nie musisz cytować całych postów osoby, która napisała tuż przed Tobą. Domyślimy się z przebiegu rozmów, o czym piszesz :)
XanTyp
Dodano
21.02.2009 23:28:47
Watpie ze cos w biosie. Ile masz portow USB? Wszystkie sa sprawne , na wszystkich portach widac cos jak sie podlaczy? Odlacz mysz i podlacz nawigacje. Podobny problem ma moj kumpel tylko ze z dyskiem przenosnym , odpina mysz podlaczna dysk i podpina mysz , jesli dalej nic to odpina mysz -> resert-> podpina. Fakt Xan ma racje... Jednak czym to jest spowodowane? Sam juz nie wiem... moze tym ze te urzadzenia chca pracowac na tym samym porcie? Dopiero po odpieciu/podpieciu danego urzadzenia porty sie zmieniaja ? W biosie mozna chyba recznie ustawic porty, jednak czy to zadziala ? (sam nie wiem)
Ukey
Dodano
21.02.2009 16:32:42
  • tommy__ 21.02.2009 19:48:25

    [quote=Ukey]Watpie ze cos w biosie. Ile masz portow USB? Wszystkie sa sprawne , na wszystkich portach widac cos jak sie podlaczy? Odlacz mysz i podlacz nawigacje. Podobny problem ma moj kumpel tylko ze z dyskiem przenosnym , odpina mysz podlaczna dysk i podpina mysz , jesli dalej nic to odpina mysz -> resert-> podpina. Fakt Xan ma racje... Jednak czym to jest spowodowane? Sam juz nie wiem... moze tym ze te urzadzenia chca pracowac na tym samym porcie? Dopiero po odpieciu/podpieciu danego urzadzenia porty sie zmieniaja ? W biosie mozna chyba recznie ustawic porty, jednak czy to zadziala ? (sam nie wiem)[/quote] niestety zamiana portów też nie pomaga, nawet byłem na czacie ze specjalistą HP, ale koleś odesłał mnie do producenta sprzętu, no ale co do producenta jak na innych kompach to działa a u mnie nie ! Chyba wywale tego laptoka HP przez okno ! Nie kupie więcej nic co ma w nazwie HP. aha pod portami usb działa mi dosłownie wszystko prócz gps'a ](*,)

Kiedyś, na nowiutkim kompie wpiąłem pendriva w USB i system nie zareagował. Jakbym nic nie zrobił. Wystarczyło jednak przepiąć mysz w ten port a pena w zwolniony po myszce i problem się rozwiązał. Może masz coś nie tak z gniazdami USB?
XanTyp
Dodano
21.02.2009 16:22:15
Vista 64 czy 32 bitowa ? Dziwne.. moze na tamtym kompie doinstalowane sa jakies poprawki ? Sterowniki USB czy cos takiego. Wywal moze wszystko z men. urz. uruchom ponownie i podepnij
Ukey
Dodano
20.02.2009 14:51:46
  • tommy__ 21.02.2009 12:37:49

    [quote=Ukey]Vista 64 czy 32 bitowa ? Dziwne.. moze na tamtym kompie doinstalowane sa jakies poprawki ? Sterowniki USB czy cos takiego. Wywal moze wszystko z men. urz. uruchom ponownie i podepnij[/quote] no dobra u kumpla na laptopie widać to urządzenie, zgrałem od niego sterowniki z systemu, załadowałem u siebie ale to nie pomogło, dalej nie widać tego jako pamięć przenośna :-& Może coś w BIOS trzeba namieszać ?

A czy to urzadzenie nie podlacza sie gdy jest wylaczone ? Sprawdz... sterowniki raczej musza byc zainstalowane. Czy jest tam jakas dodatkowa karta pamieci ? Widze ze powinna byc widoczna dodatkowa pamiec w kompie po podlaczeniu. Hymm sprawdz to co napisalem np na wylaczonym urzadzeniu. Jak mowi instrukcja ?
Ukey
Dodano
18.02.2009 16:00:39
  • tommy__ 18.02.2009 17:18:42

    [quote=Ukey]A czy to urzadzenie nie podlacza sie gdy jest wylaczone ? Sprawdz... sterowniki raczej musza byc zainstalowane. Czy jest tam jakas dodatkowa karta pamieci ? Widze ze powinna byc widoczna dodatkowa pamiec w kompie po podlaczeniu. Hymm sprawdz to co napisalem np na wylaczonym urzadzeniu. Jak mowi instrukcja ?[/quote] Oczywiście, urządzenie powinno być widoczne jako pamięć przenośna, ale go fizycznie nie ma, instrukcja mówi, że trzeba włączyć urządzenie i podłączyć pod usb, wtedy przechodzi w tryb połączenie gps -pc więc komunikacja jest na pewno bo też ładuje się bateria, ale co z tego jak go system nie widzi jako pamięć przenośną ? aha na innym kompie z vistą wszystko jest ok.

tommy__
Dodano:
18.02.2009 15:07:27
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1