Problem z podłączeniem USB Flash Drive przy MS Windows 98.

Chcę podłączyć uźądzenie o nazwie SanDisk Cruzer Micro USB Flash Drive do komputera z systemem MS Windows 98.
Niestety pamięć została podłączona do komputera, przed zainstalowaniem sterowników. System sam zaczoł wyszukiwać sobie sterowniki co się nie powiodło.
Teraz nic się nie daje zrobić. Nie pomaga instalowanie ściągniętych sterowników. NIe mogę teź odinstalować tego uźądzenia, gdyź poprostu nie mogę go znaleźć.
Krótko "mówiąc" niemogę tego uźądzenia podłączyć do komputera.
Co radzicie mi w takiej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi: 2

Nie pamiętam jak ja poradziłem sobie z podobnym problemem.

Ale spróbuj tak:
1) Z otwartym oknem Menedźera Urządzeń podłącz pamięć i kliknij na odświeź. Moźe pojawi się dodatkowe urządzenie (np. w Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej, bo to tu upychają się urządzenia USB).

2) Wywal wszystkie stery USB i zainstaluj od nowa z płyty dołączonej do płyty głównej (lub z netu ściągnij). Aha i jeśli nie masz to zainstaluj stery do usb2.0, bo win98 chyba domyślnie ich nie instalował.

3) Jeśli chodzi o opinie oficjalnego producenta to:
Compatible with Windows ME, 2000, XP and Mac OS 9.1.x+, OS X v10.1.2+, Certified Windows XP and Mac OS X
For U3 Smart Drives – Compatible with Windows 2000 SP4 and Windows XP only

Więc moźe to po prostu pod win98 nie chodzi.
aachi
Dodano
02.12.2005 21:35:09
zerknij w dodaj/usun programy czy tam nie ma softu do tego urzadzeni a– jesli jest wywal (odinstaluj). jesli nie, to w katalodu C:/windows/inf/other powinny byc pliki *.inf z nazwa takie urzadzonka – szukaj czegos co sugeruje po nazwie to urzadzonko. dla pewnosci zerknij tez na pliki inf w katalofu inf – tam tez moga byc jakies. jak sa wywal. podpinasz sprzeta – powinien znalezc jako nieznane urzadzenie juz. odpinasz, instalujesz sciagniete stery/soft, restart i podpinasz. powinno pomoc. acha – pamietaj, ze 98 czesto wola instalki swojej, wiec jak nie masz na dysku to wrzuc w cd plytke z winda, zeby mogl dociagnac
papieju
Dodano
02.12.2005 12:23:02
draco
Dodano:
01.12.2005 23:02:41
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1