!!! Problem z pocztą !!!

Jako programu pocztowego uźywam Outlooka 2003 i mam problem z pocztą na WP. Podczas standardowej komendy "wyślij odbierz", program odbiera pocztę z serwera i to jest OK. Jednak gdy próbuję coś wysłać, wysyła, później jednak długo coś "przetwarza", a na końcu wyświetla w zakładce "błędy" komunikat:

"Zadanie mpukowski@wp.pl – Wysyłanie zgłosiło błąd (0x8004210B) : Operacja przekroczyła limit czasu w trakcie oczekiwania na odpowiedź od serwera wysyłającego (SMTP). W razie kontynuacji odbierania tej wiadomości, skontaktuj się z administratorem serwera lub usługodawcą internetowym (ISP). Odpowiedź serwera: 553 adres ktorego uzywasz nie jest Twoim adresem, posiadane przez Ciebie adresy to: mpukowski@wp.pl"

Czy ktoś z was miał juź takie problemy, co z tym zrobić. Konto jest skonfigurowane prawidłowo. Wysłałem teź prośbę o pomoc na WP, ale narazie nie dostałem odpowiedzi. Mam nadzieję, źe na was mogę liczyć. Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedzi: 7

Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Na innych adresach wszystko działa. A na wirtualnej nie. A wszystko się zaczęło po tym jak przeinstalowałem system. Poczekajmy jeszcze na odpowiedź.
Anonymous
Dodano
02.02.2004 00:37:11
Friendsite masz skrzynke na wp ?

Bo słyszałem plotkę, źe WP bardzo cianko stoi pod względem finansowym. Moźe tutaj tkwi problem :) .

Ale według mnie bardziej prawdopodobne jest, źe mamy coś pochrzanione z konfiguracją Outlooka – moźe jakaś funkcja jest włączona lub wyłączona, która naprzykład nie współpracuje dobrze z naszymi serwrami – sam nie wiem co o tym myśleć.
Jak jest ktoś odwaźny niech pogada i przedstawi problem komuś z Microsoftu :) . Ja się nie odwaźę (z wiadomych powodów).

Pozdrawiam
Ricky
Dodano
02.02.2004 00:27:58
To jest bardzo dziwne. U mnie stało się tak po przeinstalowaniu systemu. A wszystkie ustawienia mam takie same jak wcześniej, kiedy działało.
Anonymous
Dodano
02.02.2004 00:04:05
Niestety ani mi ani super szpecom z WP nie udało się nic zrobić. Odbieram jednak pocztę i wysyłam a na końcu wyświetla mi błędy ale wiadomości dochodzą. Oprócz tego Outlook ciągle próbuje coś wysłać pomimo, źe nic w nadawczej nie ma – potem wyświetla jakieś dziwne błędy. Nie wiem o co tu chodzi. :(
Ricky
Dodano
31.01.2004 23:51:16
mam podobny problem tylko ze ja nie moge nic wyslac i nic odebrac. wiem ze wszystko jest wpisane poprawnie bo przy swiezo zainstalowanym systemie i office 2003 wszystko chodzilo bez problemu. pare dni temu cos sie zbuntowal i juz nie odbiera.
mam nastepujace bledy:

Zadanie poczta.interia.pl – Odbieranie zgłosiło błąd (0x80040154) : Nieznany błąd 0x80040154

po ponownym wcisnieciu przycisku "wyslij/odbierz" jest nastepujacy komunikat:

Zadanie poczta.interia.pl – Odbieranie zgłosiło błąd (0x8004210A) : Operacja przekroczyła limit czasu w trakcie oczekiwania na odpowiedź od serwera odbierającego (POP). W razie kontynuacji odbierania tej wiadomości skontaktuj się z administratorem serwera lub usługodawcą internetowym (ISP).

z gory dzieki za odpowiedzi.

pozdro.
ForEs100
Dodano
31.01.2004 09:37:00
Mam ten sam problem. Czy ktoś juź wie jak ten problem rozwiązać?
Anonymous
Dodano
31.01.2004 01:54:09
w/g mnie to coś masz nie tak z konfiguracją konta w outlooku, w regulamine WP podają następujące info:

V. Specyfikacja Skrzynki Pocztowej
Maksymalna pojemność Skrzynki Pocztowej: 10 MB.
Maksymalna ilość listów w skrzynce: 1000.
Adres serwera POP3: pop3.wp.pl
Adres serwera SMTP: smtp.wp.pl

sprawdź swoje adresy serwerów POP3 i SMTP, ale jeźeli twierdzisz, źe konfiguracja u Ciebie jest OK to pomoźe tylko pomoc WP
HouseNation
Dodano
05.01.2004 00:33:15
Ricky
Dodano:
30.12.2003 01:06:51
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1