Problem z pocztą wp-pro i aliasami

Mam problem z aliasami do konta w poczcie WP-PRO. Mam konto: przyklad@wp.pl i alias do niego alias1@wp.pl Teraz kiedy używam aliasu (np. alias1@wp.pl) do wysłania wiadomości, przez www wszystko jest jak należy. Proszę spojrzeć na fragment pełnego nagłówka "Received: from poczta-9.free.wp-sa.pl (HELO localhost) ([10.1.1.25])" Następnie wykonuje tą samą czynność przez klienta poczty Thunderbird lub Outlook 2007 ten sam fragment pełnego nagłówka wygląda wtedy następująco "Received: from chello089077035140.chello.pl (HELO [127.0.0.1]) (przykład@[89.77.xx.xxx])" Jak widać w drugim przykładzie z łatwością można ustalić, że wiadomość z adresu alias1@wp.pl pochodzi z konta przykład@wp.pl (gdzie ‘przykład’ jest moim loginem do konta WP i zarazem pierwszym członem głównego adresu). W takiej sytuacji alias mija się w dużym stopniu z celem. Nie bardzo rozumiem, dlaczego tylko przez obsługę www wszystko w tym aspekcie jest tak jak bym tego oczekiwał. Oczywiście support WP, póki co się nie wykazał... W czym tkwi problem i jak mogę temu zaradzić, aby wysyłając maile z aliasów przez klienta poczty, nie zdradzać w nagłówku nazwy głównego konta na WP (czyli przykład@wp.pl)? Przeprowadziłem test z aliasami dla poczty oferowanej przez sieć kablową Aster i Chello czy choćby z darmową pocztą na o2, i taki problem nie występuje. Przy użyciu aliasu i klienta poczty (Outlook 2007 lub Thunderbird 2.0) nie jest do nagłówka doklejana nazwa konta głównego / login... Także widać, że problem nie wynika z mojego błędu. Może jakieś rady? p.s. Posiadam system Windows XP, ale badałem sprawę z klienta poczty w telefonie, oraz na innym komputerze pod kontrolą Windows 7, oczywiście bez zmian.

Odpowiedzi: 0

Lashe
Dodano:
01.12.2009 13:32:39
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0