Problem z płytą główną.

Witam! Ostatnio w moim drugim komputerze pojawił się problem. Wszystko zaczęło się od tego, iż podczas logowania systemu Windows zaczęły pojawiać się się na ekranie monitora różnokolorowe paski. Na początku cienkie, a po chwili cały ekran zamienił się w kolorowe linie. Rzecz jasna nie dało się zalogować do systemu. Postanowiłem postawić system na nowo. Z początku wszystko było w porządku. Do momentu kiedy zainstalowałem sterowniki płyty głównej. System poprosił o ponowne uruchomienie systemu i cała sytuacja się powtórzyła. Próbowałem zainstalować inne sterowniki niż te co mam na płycie oraz czyściłem płytę główną. Niestety nie dało to żadnego rezultatu. Obawiam się, że mogło się coś z nią stać. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi co może być przyczyną występowania tego problemu? Dodam, że nie jest to komputer pierwszej młodości (ma bodajże 7 lat), ale jako drugi spisywał się bardzo dobrze. Płyta główna to Soltek SL-75FRN2-L. Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam

Odpowiedzi: 4

Tak, oczyściłem i to dość dokładnie. Wiatraczek chodzi bez zarzutu. Co to sterowników to przepraszam za nieporozumienie, ale nawet nie wiedziałem, że można je wgrywać kolejno. W tym momencie komputer działa, ale jestem ciekaw czym był spowodowany ten problem, bo obawiam się, że może powtórzyć się w przyszłości..
gk_93
Dodano
07.01.2011 00:53:31
Zrobiłem dokładnie tak, jak mówisz. Wszystko było w porządku do momentu wgrania sterowników płyty głównej (dodam, że wgrywałem je jako ostatnie). Potem nastąpiła wcześniej opisana sytuacja. Następnie wyczyściłem płytę główną i po podłączeniu wszystkiego znowu to samo. Lecz dziś, nie wiedzieć czemu, komputer ruszył. Przeskanowałem go w poszukiwaniu błędów, lecz nic nie znalazło. Zobaczę, co będzie działo się dalej..
gk_93
Dodano
06.01.2011 19:15:44
  • Ucho 06.01.2011 21:34:25

    [quote=gk_93] wgrania sterowników płyty głównej [/quote] To już wiem z pierwszego posta, ale stery do mobo to nie jeden plik i już, tylko stery do poszczególnych elementów płyty. Chodzi mi o instalowanie nie wszystkich na raz tylko np. IDE i restart. Po sprawdzeniu tego np. ATA, restart i sprawdzenie itd. Płyta jest na nVidii to masz możliwość odhaczenia poszczególnych sterów w czasie instalacji. Ja bym stawiał jednak na grafikę. Sprawdź czy wiatrak na grafice dobrze kręci. Oczyściłeś wnętrze kompa z syfa ?

Coś mi tu nie pasuje. Najpierw postaw system jeszcze raz i sprawdź przez jakiś czas jak chodzi bez wgrywania sterów do mobo. Jak OK to wgrywaj, ale pojedynczo, a nie wszystkie na raz i sprawdzaj po restarcie po kolei. Może to akurat wina grafiki, a nie płyty ? Dla pewności możesz przeczyścić sloty na płycie i przy okazji całego kompa (na balkonie :mryellow: ).
Ucho
Dodano
06.01.2011 18:48:46
Starość nie radość.
XanTyp
Dodano
06.01.2011 16:03:45
gk_93
Dodano:
06.01.2011 12:36:21
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1