Problem z pilotem

Witam Wszystkich ,jestem tu pierwszy raz. Mam wielki problem ,zakupilem uniwersalnego pilota Logitech Harmony 525,zainstalowalem oprogramowanie z plytki instalacyjnej,pojawil sie komunikat ze instalacja przebiegla pomyslnie.Nastepnie musialem podlaczyc pilota kablem USB i kontynuowac.W tym momencie wyskakuje komunikat ze wystapil blad oprogramowania i mam zainstalowac od nowa albo skontaktowac sie z serwisem.Moj system operacyjny to Vista Home Premium 64 bit. Wspomne tylko jeszcze ,ze wczoraj niedawalo mi to spokoju i skoczylem do szfagra,ktory ma Viste 32 bit i uniego wszystko funkcjonuje. Naprawde prosze o jakas pomoc. Wczesniejsze programy od Logitecha (np.do myszki) funkcjonuja bez problemow.

Odpowiedzi: 6

To ja was tu pogodzę :) Chyba, że... Veers to jeszcze zmieni o.O Wszak teraz moc jest też z nim!
XanTyp
Dodano
06.11.2009 22:49:24
Grzegorz, odkąd zostałeś moderatorem na tym Forum to Ci chyba odbiło... 1. Po utrzymywać dalej dyskusje nie na temat? Jako moderator powinieneś przeciwdziałać off-topowaniu a nie je podtrzymywać. 2. Innym to liczba mnoga? Widzę, że masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu więc kilka wyjaśnień: - nie napisałem innym w tej dyskusji - nie napisałem, że Twoje powyższe posty zostaną przez kogoś ocenione, napisałem byś je pozostawił do oceny innych 3. Próżność – wysokie mniemanie o sobie połączone z potrzebą bycia podziwianym przez innych. 4. Może w końcu byś przestał zaśmiecać ten temat i niejako namawiać innych do tego a jeżeli już tak bardzo chcesz kontynuować dyskusję, przeszedł na pw?
lukasz_z
Dodano
06.11.2009 14:48:23
@XanTyp & lukasz_z - zakładam że pisklesmoka rozwiązało już ten "problem", a jeśli jeszcze nie - to jestem pewny że po lekturze odpowiedzi której udzieliłem problem rozwiąże - ponieważ jak wspomniałem sprawdziłem działanie podanego rozwiązania. Ciąg dalszy dyskusji - to odpowiedź na pytanie zadane przez lukasza_z - a nawiązując do jego ostatniej wypowiedzi: co oznacza "skupmy się" ? Jak na razie wydaje się być jedyną osobą, która w temacie pomocy w ogóle coś sensownego miała do powiedzenia, tak więc pytam się: skąd się wzięła liczba mnoga ?
Veers
Dodano
06.11.2009 00:51:20
  • lukasz_z 06.11.2009 03:57:05

    [quote=Veers](...)Jak na razie wydaje się być jedyną osobą, która w temacie pomocy w ogóle coś sensownego miała do powiedzenia, tak więc pytam się: skąd się wzięła liczba mnoga ? [/quote] Nie popadnij w samouwielbienie... Nawet jeśli jest tak jak piszesz to wypadałoby ocenę swoich postów pozostawić innym.

  • Veers 06.11.2009 11:10:28

    [quote=lukasz_z]... ... to wypadałoby ocenę swoich postów pozostawić innym.[/quote] Innym czyli Tobie ? Dobra - zanim przyjdzie XanTyp to po oceniajmy sobie: w którym miejscu choć jedno zdanie z Twoich wypowiedzi w tym topicu wzbogaciło lub dało choćby częściową / całkowitą odpowiedź na postawione pytanie ? IMO - żadne. Same spekulacje. W dodatku oderwane od postu otwierającego i informacji w nim zawartych. I gdybym się miał trzymać sztywno zasad regulaminu forum - to poważnie bym się zastanawiał nad kwestią naruszenia zakazu pisania nie na temat. (o! - to jest kwestia o której będę mógł sobie po debatować z XanTypem na kanale prywatnym ...)

lukasz_z - czy ty choć raz w życiu miałeś pilota z serii Harmony w ręce ?? Bo o tym, że go w życiu nie podłączałeś do komputera (jakiegokolwiek) świadczy to co piszesz. Nie wiem jakiego przykładu innego mam użyć - bo jedynym przychodzącym mi na myśl jest oprogramowanie Panasonica albo Alcatela do obsługi telefonów i central DECT - z którymi jak podejrzewam też nie miałeś przyjemności mieć styczność. PILOT NIE MA STEROWNIKA (do jakiegokolwiek systemu), PILOT MA DOŁĄCZONE OPROGRAMOWANIE. Albo jeszcze bardziej jak krowie na rowie: drukarka HP ma i sterownik i oprogramowanie. By z niej korzystać sterownik jest WYMAGANY a oprogramowanie jest opcjonalne. W historii zdarzały się jednak modele, w których nie można było korzystać BEZ OPROGRAMOWANIA systemowego. I tak jest właśnie w przypadku logitecha. Jak podłączysz pilota pod USB - nie będziesz miał komunikatu o nowym sprzęcie (bo to nie jest urządzenie PnP), nie będziesz miał w podglądzie "nieznanego sprzętu". Dopiero jak zainstalujesz oprogramowanie systemowe - po podłączeniu urządzenia NIE SYSTEM - lecz owo OPROGRAMOWANIE rozpozna podłączony sprzęt. Dla systemu (gdyby nie program) ten sprzęt nadal nie jest widoczny. Ergo: jeżeli program jest izolowany od warstwy sprzętowej - to nie zobaczy niczego co podłączysz do komputera. Jeśli jednak zezwolisz w jakikolwiek sposób na jego kontakt z izolowaną warstwą sterowników SYSTEMOWYCH (w tym przypadku wystarczy dostęp do magistrali USB i odpowiedniego portu). A jeśli i to jest dla ciebie zbyt trudne - to .... trudno. Przyjmij wtedy do wiadomości że będzie działał - sprawdziłem empirycznie.
Veers
Dodano
05.11.2009 09:56:14
  • lukasz_z 05.11.2009 12:31:49

    [quote=Veers]lukasz_z - czy ty choć raz w życiu miałeś pilota z serii Harmony w ręce ??[/quote] Miałem. [quote=Veers]Bo o tym, że go w życiu nie podłączałeś do komputera (jakiegokolwiek) świadczy to co piszesz. [/quote] Słabe wnioski wyciągasz. To najwyżej mogłoby świadczyć o tym, że nie było problemów przy podłączaniu. [quote=Veers]PILOT MA DOŁĄCZONE OPROGRAMOWANIE. [/quote] Niesamowite! Ale... po co ten krzyk? [quote=Veers]Dopiero jak zainstalujesz oprogramowanie systemowe - po podłączeniu urządzenia NIE SYSTEM - lecz owo OPROGRAMOWANIE rozpozna podłączony sprzęt. [/quote] Załóżmy, że masz rację bo nie mam ochoty na zbędne dyskusje a taka opcja jest prawdopodobna choć rzadko się coś takiego zdarza.

  • Veers 05.11.2009 12:52:08

    [quote=lukasz_z]... Załóżmy, że masz rację bo nie mam ochoty na zbędne dyskusje....[/quote] No to po jaką cholerę ta dyskusja ? Bo ja myślałem że chcesz zgłębić temat i się czegoś dowiedzieć.

  • XanTyp 05.11.2009 15:23:28

    [quote=Veers]No to po jaką cholerę ta dyskusja ?[/quote]Słuszne pytanie. Proponuję wam skupić się na meritum, a ewentualne różnice zdań przenieść na prywatny kanał.

  • lukasz_z 05.11.2009 18:52:43

    [quote=Veers][quote=lukasz_z]... Załóżmy, że masz rację bo nie mam ochoty na zbędne dyskusje....[/quote] No to po jaką cholerę ta dyskusja ? Bo ja myślałem że chcesz zgłębić temat i się czegoś dowiedzieć. [/quote] Zgłębić temat to przede wszystkim chce autor tematu. Ja również mógłbym ale zapewne nie dysponujesz materiałami, które dokładnie i fachowo by to tłumaczyły, również na niższych poziomach abstrakcji. Na tym więc kończę, ewentualnie jeżeli chcesz coś dodać - zapraszam na priv. Tutaj skupmy się na tym co może pomóc autorowi tematu.

Ano takim cudem panie Lukasz_z, że w rzeczonym przypadku oprogramowanie jest jednocześnie sterownikiem, i choć daje się uruchamiać w trybie WoW - to 64 bitowy model sterowników izoluje sprzęt od warstwy software (stąd po podłączeniu urządzenia występuje błąd oprogramowania). Ponieważ jednak pilot nie jest urządzeniem PnP i nie jest wykrywany przez system operacyjny tak jak urządzenie podłączane pod USB (np. drukraka), istnieje pewna szansa, że po uruchomieniu oprogramowania w trybie zgodności z Windows XP - uda się nawiązać temu oprogramowaniu łączność z podłączanym urządzeniem.
Veers
Dodano
04.11.2009 14:56:10
  • lukasz_z 05.11.2009 02:00:27

    [quote=Veers](...) istnieje pewna szansa, że po uruchomieniu oprogramowania w trybie zgodności z Windows XP - uda się nawiązać temu oprogramowaniu łączność z podłączanym urządzeniem.[/quote] Owszem oprogramowanie może ruszyć ale co to da jeśli nie ruszy sterownik? Nic, pilot nie będzie działał bez sterownika.

Oprogramowanie Logitecha co prawda daje się zainstalować i uruchomić w 64 bitowym systemie - ale sterownik urządzenie już nie, a z tego co widać na stronie producenta - jakoś nie kwapią się by wydać odpowiednie aktualizacje. Możesz sprawdzić czy oprogramowanie nie ruszy w trybie zgodności z Windows XP.
Veers
Dodano
04.11.2009 12:12:28
  • lukasz_z 04.11.2009 13:46:27

    [quote=Veers](...) Możesz sprawdzić czy oprogramowanie nie ruszy w trybie zgodności z Windows XP.[/quote] Jeżeli sterownik nie został zainstalowany to jakim cudem oprogramowanie miałoby ruszyć?

pisklesmoka
Dodano:
04.11.2009 09:24:26
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1