Problem z pętlą

Witam Mam drobny problem. Napisałem program, który ma obliczać odsetki z lokat. Dobrze obliczy odsetki z lokat dla 1-roku, ale dla dwóch i więcej lat już źle oblicza te odsetki, Wiem gdzie leży problem, a mianowicie po przejściu pierwszy raz pętli for i dokonaniu odliczeń zmienna całkowity_Zysk powinna zostać przypisana do zmiennej poczatkowa_kwota_lokaty , ale to nie działa i z tym mam problem, kombinuje i nadal jest to samo. Może ktoś zobaczyć co jest źle zrobione. Dzięki i pozdrawiam [quote] for (int i = 0; i < liczba_Lat_Lokaty; ++i) { odsetki = (poczatkowa_Kwota_Lokaty * stopa_Procentowa) * liczba_Lat_Lokaty; calkowity_Zysk = poczatkowa_Kwota_Lokaty + odsetki; textBoxOdsetki.Text = odsetki.ToString(); // wyświetla odsetki textBoxKoncowaKwota.Text = calkowity_Zysk.ToString(); // wyświetla całkowity zysk /* Źle liczy odsetki z dwóch i więcej lat * * np: dla kwoty 1000 zł na 2 lata przy stopie procentowej 10 % * * zysk całkowity powinien wynieść 1210 zł, a w programie wynosi 1200 zł * */ } // Koniec pętli for [/quote]

Odpowiedzi: 4

Chętnie bym przyjechał, może kiedyś jak będzie okazja gdzieś w połowie drogi to możemy iść na małe co nie co (40%) :) Jeszcze raz dzięki, ja dopiero zaczynam programować w C#, dlatego każda uwaga jest dla mnie ważna. Pozdrawiam. PS. Temat można zamknąć
wiciu125
Dodano
22.10.2012 12:44:08
Możesz przyjechać z flaszką na Śląsk :).
Ad@$
Dodano
21.10.2012 22:50:47
Witam Wielkie dzięki za szybką pomoc. Wiem już gdzie popełniłem błędy. Wystąpiły one nie tylko w pętli, ale i wcześniej przy pobraniu stopy procentowej z textBoxa, oraz źle robiłem przypisania. Program teraz działa tak jak się należy. Muszę jeszcze go dopracować i będzie super. Jak przyznaje się punkty za dobrą i szybką odp. Dzięki i pozdrawiam
wiciu125
Dodano
21.10.2012 13:23:34
[code] int calkowity_Zysk = poczatkowa_Kwota_Lokaty; int stopa_Procentowa = 10; for (int i = 0; i < liczba_Lat_Lokaty; ++i) { odsetki = (calkowity_Zysk * stopa_Procentowa / 100); calkowity_Zysk += odsetki; } [/code]
Ad@$
Dodano
20.10.2012 20:49:26
wiciu125
Dodano:
20.10.2012 20:09:06
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1