problem z pendrivem

Od wczoraj mam mały problem z pendrivem. Mianowicie po sformatowaniu go (fat32, domyślny rozmiar jednostki alokacji) wrzuciłem na niego kilka plików, które chciałem przenieść na innego kompa. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że próba odczytania jakiegokolwiek pliku kończy się wyświetleniem informacji o błędzie crc. Formatowałem ponownie, zarówno w fat, jak i fat32. Ciągle to samo. Nawet jak wrzucę pliki, odłączę go od kompa, podłączę w to samo gniazdo i probuje odczytac to problem wraca. Ma ktoś jakiś pomysł o co może tutaj chodzić?

Odpowiedzi: 2

Formatowałem go już na kilku innych kompach - zawsze to samo. Po odłączeniu zasilania (po wyjęciu z gniazda USB) dzieje się coś niedobrego i ponowne włożenie skutkuje uszkodzeniem systemu plików na urządzeniu, a zatem również utrata danych. Coś czuję, że to uszkodzenie kości, a jeśli tak, to nadaje się on już tylko na wyrzutkę.
michalpa87
Dodano
03.11.2008 21:41:02
  • Ucho 04.11.2008 23:24:54

    [quote=michalpa87]Formatowałem go już na kilku innych kompach [/quote] Po co ? [quote=michalpa87]Po odłączeniu zasilania (po wyjęciu z gniazda USB) dzieje się coś niedobrego .[/quote] Ale jak to robisz ? Przez wyjęcie z gniazda tak "po prostu", czy przez ikonkę "Bezpieczne usuwanie sprzętu" ? Jeżeli to pierwsze to się nie dziwię, że się wali.

  • pablo_hassan 11.12.2008 18:37:02

    [quote=Ucho][quote=michalpa87]Formatowałem go już na kilku innych kompach [/quote] Po co ? [quote=michalpa87]Po odłączeniu zasilania (po wyjęciu z gniazda USB) dzieje się coś niedobrego .[/quote] Ale jak to robisz ? Przez wyjęcie z gniazda tak "po prostu", czy przez ikonkę "Bezpieczne usuwanie sprzętu" ? Jeżeli to pierwsze to się nie dziwię, że się wali.[/quote] a pendrive nie są przypadkiem urządzeniami hot plug? Co do problemu, to to tak trochę śmierdzi uszkodzeniem pamięci, spróbuj przepuścić go przez scandisk, a jeżeli nie da to j/w

  • Ucho 14.12.2008 19:22:49

    [quote=pablo_hassan]a pendrive nie są przypadkiem urządzeniami hot plug?[/quote] Porty USB są hot plug-owe, ale w praktyce różnie z tym bywa. Często jest tak, że albo palą się same porty, albo walą podłączone urządzenia wyjmowane "po prostu". Żeby tego uniknąć wymyślono tą zieloną ikonkę przy zegarku.

A czy próbowałeś formatować tego pendrive'a na innym komputerze? Poza tym ja nigdy nie formatowałem pendrive'wów. Po prostu kasujesz z niego pliki i już. Czy to samo się dzieje z innymi pendrive'ami?
pulkownik
Dodano
03.11.2008 02:08:34
michalpa87
Dodano:
02.11.2008 23:04:14
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1